Határidőre elkészülhet az Épkar és a Fejér-B.Á.L. Székesfehérvár 112 ágyas kórházépületével.
Közel a befejezéshez a Fejér-B.Á.L. Zrt. és az Épkar Zrt. konzorciumának generálkivitelezésében épülő a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház új belgyógyászati épülettömbje. Amint a két éve tartó építkezésről folyamatosan beszámoltunk, Székesfehérváron zajlik az ország egyik legjelentősebb egészségügyi beruházása. A 112 ágyas, 64 kórtermes új kórházi épület a belgyógyászaton kívül a tüdőgyógyászati osztálynak ad majd otthont, de itt kezelik majd a rákos és fertőzéses megbetegedéssel küzdő betegeket is.
A mintegy 6100 négyzetméter hasznos alapterületű, három és félszintes kórházi tömb építése mára az utolsó fázisába lépett. Még dolgoznak a kivitelezők a homlokzatok kialakításán, amelyből már csak az utolsó szakasz van hátra: az előtető és az árnyékolók felhelyezése zajlik. Eközben belül is végső formáját ölti az épület: nagy erőkkel halad a festés, hideg- és melegburkolás, valamint az elektromos gépész szerelvényezés.
Amint Pető Anitától, az Épkar építésvezetőjétől megtudhattuk:
„Elindultak a korábbi kórházépületet az újjal összekötő, mintegy 1000 négyzetméteres folyosó felújítási munkálatai is, ahol már folyamatban van a nyílászárócsere, a gipszkarton szerelés valamint a festés mázolás is.”
A külső és belső munkálatok lezárása mellett a kivitelezők utolsó feladatok közé tartozik a környezet rendezése is, ahol 1200 négyzetméter külső térburkolat, 1460 négyzetméter aszfaltburkolat, illetve 880 négyzetméteren 40 darab új parkolóhely telepítésére van szükség.
Hiába nehezítette a munkát az ősz-téli időjárás, a kivitelezők kitartásának köszönhetően a tervezett időben, 2024 júliusában átadhatják az új kórházépületet a lakosságnak és a szakembereknek, ahogy arra Mészáros Attila alpolgármester is felhívta a figyelmet a tömb bokrétaünnepségén:
„ezzel a vidék legnagyobb kórháza új épületet kap”.
Megoldást kínál Rétság, Tolmács és a taváról ismert Bánk települések szennyvizének kezelésére az az átfogó infrastrukturális fejlesztés, amely tavaly nyáron kezdődött és a tervek szerint az év végéig elkészül. A beruházás lökést ad a térség gazdasági fejlődésének és környezetvédelmi hatása is jelentős.
Újabb modern, világítással és vízelvezetéssel ellátott sportpályák épültek a Magyar Labdarúgó Szövetség fejlesztési programjában, a Nemzeti Sportügynökség Nonprofit Zrt. közreműködésével. Négy borsodi településen a projekt segítségével a hátrányos helyzetű térségekben élők számára is 21. századi körülményeket teremtettek a mozgáshoz.