A LATEREX által szervezett programnak köszönhetően a mérnök hallgatók lehetőséget kapnak karrierépítésre.
Június 29-én elindult a LATEREX Építő Zrt. tehetséggondozási programja – olvasható a vállalat közleményében. A hallgatók hat hónapos útra léptek, ahol az egyetemen megszerzett tudást az életben kamatoztathatják, mentorok támogatása mellett megtehetik első lépéseiket a szakmai pályájukon.
Gazdasági- és műszaki ismétlő-alapozó után beleláthatnak a magasépítés kivitelezési részébe, részt vehetnek a folyamatokban, az előkészítésétől az átadásáig heti tematika mentén sajátíthatják el az építőipari gyakorlat lépéseit.
Megismerhetik választott szakmájukat éles munkakörnyezetben, tudásukat építési helyszíneken bővíthetik. A vállalat az ország több pontján jelen van különböző projekteken, így vidéki munkavégzés is megoldható, melynek feltételeit a cég biztosítja.
A vállalat tájékoztatása szerint a diákok heti min. 20 óra munkavégzést vállalnak, ami pl. a nyári szünetben vagy megismerve az őszi/téli órarendet, rugalmasan akár több is lehet. A LATEREX határozott idejű, részmunkaidős alkalmazotti jogviszony mellett mindezért havi nettó 160 ezer forint munkabért biztosít.
A program célja, hogy mindkét fél számára gyümölcsöző kapcsolat jöjjön létre: a diákok elindulhatnak a nagybetűs életben, mindezt támogató közegben, miközben a LATEREX Építő Zrt. megtalálja azokat a tehetséges fiatalokat, akik megfelelő hozzáállás és teljesítmény esetén az iskola befejezése után náluk folytathatják megkezdett karrierjüket – erősítve a LATEREX mérnök-bázisát.
A programra jelentkezők szigorú, ám következetes kiválasztási rendszeren haladhattak végig a kiválasztási folyamaton, amelynek része volt egy bemutatkozó videó is.
A személyes felvételi elbeszélgetés után kiválasztott diákok a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Építő- és Építészmérnöki Karairól és az Óbudai Egyetem Ybl Miklós Építéstudományi Karáról érkeznek.
Gerencsér András, az Igazgatóság elnöke a megnyitó napján elmondta, hogy a LATEREX számára mindig is kiemelt szerepet kapott a társadalmi szerepvállalás, a jövő generációjának támogatása, továbbá mindig szem előtt tartották, hogy szakmailag kiemelkedő munkavállalókat találjanak.
A program induló napja főként a kölcsönös ismerkedésről szólt, a hallgatók megismerhették a LATEREX Építő Zrt. fontosabb mérföldköveit, bepillanthattak a szervezet felépítésébe, illetve a referenciamunkák mellett a jelenleg futó, nagyobb projektek is bemutatásra kerültek. A nap zárásaként projekt bejáráson vettek részt: a csepeli Jedlik Ányos Gimnázium felújítási munkálatait tekintették meg.
Kincses Péter, a Program vezetője az első nap eseményei kapcsán megjegyezte: „Óriási szükség van az építéstudomány területén az ilyen kezdeményezésekre, ahol közel 40 év tapasztalata kerül átadásra a jövő generációjának.” Majd hozzátette: a mai építőiparban a LATEREX programja kuriózumnak számít.
A támogatásból többek közt egy 18 millió forint értékű ultrahang készüléket szereztek be, mellyel egyre komplexebb veleszületett szívfejlődési rendellenességeket tudnak vizsgálni.
Az idei Szabadics Ride Company Challengen nemzetközi licensszel rendelkező csapat is részt vesz, mellyel támogatói megállapodást köt az építőipari cég.