Robosztus szerkezeteknél bizonyíthatott a Peri zsalurendszere.
A gombák iránti kereslet folyamatosan növekszik, a gombatermesztés több szempontból is a jövő egyik ígéretes ágazatának tűnik. Az egyre növekvő kereslet kielégítése érdekében a Bio-Fungi Kft. folyamatosan keresi a fejlődési lehetőségeket. Gombát termeszteni ugyanis csak mérethatékony üzemeknek éri meg és a cég vezetői az üzleti stratégiájuk kialakítása során mindig arra fókuszálnak, hogy a vállalkozás minél hatékonyabban és fenntarthatóbban működjön.
Sikereik őket igazolják, Közép-Európa egyik vezető gombaipari vállalkozásává nőtték ki magukat. Számítógép-vezérelt, modern, felszíni gombafarmjaik, a komposztot világgyártók oltóanyagával előállító, zárt hőkezelőik, valamint az ellenőrzést végző kémiai-analitikai laboratóriumuk Európa- szerte ismertté tette a vállalatot.
Milliárdos fejlesztésekben segíti tehát a magyar tulajdonú vállalatot a generálkivitelező HORA Kft. és a szerkezetet építő DAKI-ÉP Kft. megbízásából a Peri Kft. is a különleges szerkezetek létrehozásában. A kivitelezés során több épületegység is felépül a Bio-Fungi áporkai telephelyén, ezek közül a DAKI-ÉP Kft. laskabunker és érlelő bunkerek építésére kapott megbízást.
Jelenleg a laskakomposzt előállítására szolgáló bunker kivitelezése zajlik, ahol utolsó üteméhez ért a közel nyolc méter magas vasbeton falak zsaluzása és betonozása
– tudtuk meg a DAKI-ÉP Kft. munkatársaitól.
Megrendelői igény szerint a csiperke komposzt érlelő bunker és a laskabunker épületének monolit vasbeton falaihoz szükséges zsaluzási terv és anyaglista összeállítása is a Peri feladata volt – tudtuk meg Varró Bencétől, a PERI értékesítő mérnökétől.
„Az átlagban 7-8 méter magas falak megépítését – mesélte Varró Bence – nehezítette azok változó keresztmetszete is: a nagyjából 30 méter hosszú falakat három részre kellett osztani hosszanti irányban, magasságukat tekintve pedig két ütemre.”
A falakhoz a Magyarországon már jól ismert TRIO keretvázas zsalurendszert használták: az egyszerű zsalutechnológia és a rövid szerelési idő jelentősen gyorsította a kivitelezést. Az építést tovább egyszerűsítették emellett a BFD kapcsok, amelyek a táblák összehúzására és egyben síkba rendezésére is szolgáltak.
„A falak vasszereléséhez szükséges állványrendszert szintén a PERI biztosította: négy darab, hatméter hosszú, négy munkaszint magas, egyben daruzható állványra volt szükség, amelyhez a PERI UP könnyen és gyorsan szerelhető állványrendszere tökéletes választásnak bizonyult”
– tette hozzá az értékesítő mérnök.
Ugyanezt erősítették meg a DAKI-ÉP Kft. munkatársai, akik kiemelték: azért esett választásuk a PERI termékeire, mert a zsaluzat- és állványrendszerei kiváló minőségükről és megbízhatóságukról ismertek. Amint hangsúlyozták:
Összességében a PERI zsaluzat- és állványrendszerei nagyban hozzájárultak a projekt sikeres és hatékony megvalósításához, ezért a DAKI-ÉP Kft. a jövőben is szívesen választja a Peri termékeit hasonló projektekhez.
A továbbiakban egyoldali falzsaluzásra is sor kerül majd a Bio-Fungi kapacitásbővítésének kivitelezésén. A komoly feladat műszaki előkészítése – amelyben a PERI is tevékenyen részt vesz – jelenleg is folyamatban van.
A megrendelő pedig megbízható, egyenletes minőségnek örülhet, hiszen ilyen beruházásokkal csak hosszútávra érdemes tervezni. Miután a laskakomposzt és az érlelő bunkerek építése befejeződik, a Bio-Fungi Kft. jelentősen bővítheti termelési kapacitását, ami új piacok meghódításához is megteremti a lehetőséget.
Felújítják és bővítik a székesfehérvári Megyeház utcai óvodát. A város központjában lévő intézmény átalakítását a VEMÉV-SZER végzi.
Fejlődik az üzletlánc franchise üzemű hálózata, csak idén még 7 további helyszín csatlakozik majd hozzá.