Kétcsoportos bölcsőde épült a Komárom-Esztergom vármegyei Tokodon.
Hivatalosan is átadták a nagyközség bölcsődeépületét, amely idén elnyerte a megyei Év Háza díjat. A 250 négyzetméter hasznos alapterületű épületet Dankó Kristóf építészmérnök tervezte, a kivitelező a Pesti Építő Zrt. volt. A bölcsőde arculatilag illeszkedik a Tokodi Mesevár Óvoda tokod-üveggyári telephelyéhez.
Az intézmény tervezéskor és kivitelezéskor fontos szempont volt az energiahatékonyság, a megújuló energiaforrásoknak köszönhetően a bölcsőde fenntartási költségei hosszútávon is alacsonyak lehetnek.
A vidám hangulatú csoportszobák mellett többek között kiszolgáló helyiségek, mosdók és tálaló is létesült. Az épülethez egy udvari játékokkal ellátott játszókert is tartozik.
A parkoló kialakításánál figyelembe véve az igényeket, hat parkolóhelyből egy akadálymentesített. Az intézmény rendelkezik babakocsi- és kerékpártárolóval is.
A 28 férőhelyes bölcsőde a Mesevár Óvoda és Mini Bölcsőde új telephelyeként jött létre. A megnyitóünnepségen jelen volt többek között Erős Gábor országgyűlési képviselő, Bánhidi László polgármester és Romanek Etelka, a vármegyei közgyűlés alelnöke.
„Az új bölcsőde a közösség szíve is, amelyet nagy szeretettel hoztak létre, és amely a jövőt jelenti”
- emelte ki beszédében Bánhidi László. A beszédek után a bölcsődenyitás alkalmából emlékplaketteket adtak át.
A beruházást az indokolta, hogy a településen számos kisgyermekes család él, a szülők egy része mihamarabb szeretne visszatérni a munka világába, így érthető módon egyre nagyobb igény mutatkozik a bölcsődei szolgáltatás iránt.
Tokod-Üveggyár szinte teljesen egybeépült a szomszédos Táttal, így várhatóan több, a közeli utcákban élő táti család is szívesen beíratná gyermekét a most átadott intézménybe.
Mintegy öt kilométer hosszan épülnek kerékpárutak Zala vármegyében a kis-balatoni régióban.
Az épülettömbök elhelyezkedése kiemelt városképvédelmi jelentőséggel bír; a történeti homlokzatok megőrzik eredeti arculatukat, visszaállítva a régi színezésüket.