Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.
A közbeszerzési értesítőben megjelent hirdetmény szerint az 1932-ben felavatott épületnek az Építő-és épületkarbantartó Zrt. (Épkar Zrt.) szakemberei adhatnak a jeles évfordulóhoz méltó külsőt. A Debreceni Egyetem főépületének külső felújítása a keleti homlokzatnál kezdődik el.
A Debreceni Egyetem hazánk legrégebbi, megszakítás nélkül működő felsőoktatási intézménye. A város 1538 óta, a Református Kollégium alapításával kiemelkedő szerepet tölt be a tudományos és kulturális életben.
A Debreceni Magyar Királyi Tudományegyetem alapításáról 1912-ben döntött az Országgyűlés, az intézményhez tartozott a Református Hittudományi Kar és a Református Kollégium is, így jogfolytonossági szempontból ez hazánk leghosszabb ideje, folyamatosan működő egyeteme.
A Debreceni Egyetem főépületének alapkövét 1927 nyarán helyezték el. Az építkezés volumenét jelzi, hogy az Országház és a Budavári Palota építése után az ország harmadik legnagyobb beruházásaként emlegették. A kivitelezési munkálatok négy éven át tartottak.
A Korb Flóris által elkészített terveknek mindössze egy részét tudták megvalósítani, ennek ellenére a 6200 négyzetméteres főépület az ország legszebb iskoláinak egyike. Az eklektikus-neobarokk stílusú egyetem homlokzata 108 méter széles. A 700 négyzetméternyi üvegtetővel fedett díszudvart árkádos folyosórendszer öleli körbe, ahol a leghíresebb professzorok és hallgatók nevei sorakoznak.
Az egyetem közelgő jubileumára felújítják a főépület homlokzatát.
A munkálatok során megtisztítanak 12583 négyzetméternyi felületet és ahol szükséges, kipótolják a vakolt- és a kő homlokzatokat, valamint kijavítják a műkő elemeket is összesen 1120 négyzetméter felületen.
A javítás után a szakemberek a több mint 11400 négyzetméternyi falfelületet festenek le.
Mindezen túl kijavítják az épület sérült bádogelemeit, és hasonlóképpen járnak el a párkányokkal is. A feladatok között elvégzik az esővíz levezető rendszer átmosását is.
A felújítási munkálatok a keleti homlokzaton kezdődnek el, amit majd a déli, a nyugati és végül az északi követ, de a projekt része a három belső udvar valamint a légaknák felújítása is.
A kiírás szerint a kivitelezés során a cég szakembereinek feladata lesz az eredetitől eltérő járdák bontása. Ezek helyén új, mosott kavics felületű felületeket alakítanak ki.
Mintegy öt kilométer hosszan épülnek kerékpárutak Zala vármegyében a kis-balatoni régióban.
Az épülettömbök elhelyezkedése kiemelt városképvédelmi jelentőséggel bír; a történeti homlokzatok megőrzik eredeti arculatukat, visszaállítva a régi színezésüket.