A Nemzeti Atlétikai Központ komplexumában a Stadionpark és a Panoráma Sportpark nyújt szabadidős programra lehetőséget.
December 1-jétől kezdve ingyenesen használható a Nemzeti Atlétikai Központ melletti Stadionpark és a lelátó tetején kialakított, tetővel fedett panorámás futókör, fantázianevén a Panoráma Sportpark - hívja fel a figyelmet Facebook-oldalán a Magyar Építő Zrt., mely a ZÁÉV Zrt.-vel közösen volt a létesítmény generálkivitelezője. A komplexumról, mely a 2023-as atlétikai világbajnokság helyszínéül is szolgált, számos alkalommal beszámoltunk azóta is.
A Panoráma Sportpark névre keresztelt futókört a lelátók tetején, a Stadionparkot pedig a létesítmény környékén alakították ki.
Ahogy a holmozogj.hu is összefoglalja, miután tavaly augusztus 27-én véget ért a világbajnokság, a Nemzeti Atlétikai Központ területét már másnap lezárták és meg is indult a beruházás második üteme: az a fázis, melynek során az atlétikai stadiont és környékét a közönség számára nyitott, szabadidős parkká alakították át.
A most megnyitott Stadionparkban:
is várja a látogatókat.
Az elmúlt időszakban lebontották a mobillelátókat, játszóteret építettek, valamint maga a stadion épülete is kapott több kisebb átalakítást. A látványos tetőszerkezet alatt így egy tágas, kifejezetten jó hangulatú, mindenki számára hasznos tér jött létre. A fedésnek köszönhetően ősszel és télen, kedvezőtlen időjárás esetén is használhatják a területet a szabadidős sportolók: a szerkezet az esőtől és a ráfagyó jégtől is megóvja a pályát.
A stadion 15 ezer férőhelyes lelátójának tetején kialakított Panoráma Sportparkot egy 650 méteres, gumi, illetve beton borítású futókörrel gazdagították. A panorámás teraszról csodás látvány nyílik a városra, külső ívén fitnesz szigeteket is építettek, kültéri erősítő gépekkel, eszközökkel.
Az elmúlt évtizedek egyik legjelentősebb építési projektje az Építési és Közlekedési Minisztérium beruházásában valósult meg, a generálkivitelezését a ZÁÉV Zrt. és a Magyar Építő Zrt. végezte. A projekt lebonyolító-műszaki ellenőre a Főber Zrt. és Óbuda-Újlak Zrt. alkotta konzorcium, a generáltervezést a NAPUR Architect Kft. végezte. Az építmény központi struktúrájának tervezését, gyártását és szerelését, valamint az acél kábeltetőszerkezet helyére emelését a KÉSZ Csoport tagjaként a KÉSZ Metaltech Kft. és a KÉSZ Ipari Gyártó Kft. kivitelezte. Az acél és a kábeltető szerkezet tervezéséért, gyártásért és kivitelezéséért a cégcsoport stratégiai partnere, a bim.GROUP felelt. A generál tartószerkezet tervezési feladatokat az EXON 2000 Kft. látta el. A NAK mellett megépült Robinson hidat a konzorcium alvállalkozójaként a Hídépítő Zrt. építette a Speciálterv Kft. tervei alapján. Kiemelt alvállalkozóként a Mészáros és Mészáros Kft., a V-Híd Zrt., a WHB Elektro Kft., a Zala Elektro Kft., a CLH Hűtés- és Klímatechnikai Kft., a Kanizsai Magasépítéstő Kft., a Graboplan Kft., az Épszerk-Pannónia Invest Építőipari Kft., a Bayer Construct Zrt., a Gedi Építő Kft., valamint a PBM Mélyépítő Kft. vett részt a munkákban.
Többek közt az ár-apasztó műtárgy leszakadt rézsűjének helyreállításán dolgozik a HE-DO.
Megkezdődött a műszaki átadás-átvételi eljárás, 2024. november 15-én pedig a használatbavételi eljárás is elindult a székesfehérvári kórház Épkar és Fejér-B.Á.L. által épített új L épületénél.