Az SZTE Gyermekklinika sebészeti blokkjának felújítását a Bodrogi Bau végezheti.
1926-ban indult meg a Szegedi Tudományegyetem épületeinek építése Klebelsberg Kunó kultuszminiszter döntése szerint. Az 1929-ben befejeződött, nagyívű fejlesztés tervezője a kor egyik sztárja, Korb Flóris volt. A kolozsvári akadémia jogutódjának épületei a kor kórházépületeinek tipikus példájaként, funkcionális rend szerint, pavilonszerű elrendezésben kerültek a Tisza-parti telkekre.
A SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinika és Gyermekegészségügyi Központ gyermeksebészeti épülete is e sorba igazodik, amelynek felújítására hosszú évek óta vártak az ott dolgozók és a betegek.
A Gyermekgyógyászati Klinika sebészeti blokkját most Korányi fasor 14-15. szám alatti főépületét mintegy 728 millió forintból újíthatja meg a nyertes Bodrogi Bau Kft.
245 nap áll a közbeszerzés nyertesének rendelkezésére, hogy elvégezze a szükséges feladatokat a szegedi történeti beépítésű területén lévő, helyi védelem alatt álló épületen. A nyílászárók cseréje, fal- és burkolás padlóburkolás és festés mellett két komplett panelműtő építése is szükséges a kapcsolódó orvosi gázhálózattal és steril légtechnikai rendszerrel.
A műtőblokk kialakításával érintett terület összesen nettó 386,68 m2, ahol a szükséges új nyílás- és födémkiváltások, új nyílászárók, burkolatok építése, valamint az ezt kiszolgáló épületvillamossági és épületgépészeti alapvezetékek kiépítése is a kivitelező feladata.
A kivitelezés során elvárás egy III. Progresszivitási szintű gyermeksebészeti és traumatológiai műtőblokk kialakítása,
ahol el kell helyezni két műtőhelyiséget, a hozzájuk kapcsolódó előkészítő-, dolgozó- valamint bemosakodó helyiségekkel és egy műtét utáni hatágyas ébredőhelyiséggel (ágysávokkal).
A főlépcsőházban túlnyomásos, füstmentes területet kell kialakítania a Bodrogi Bau munkatársainak összesen öt szinten. Ide új túlnyomásos gépi szellőzés, valamint a meglévő aknába a jelenlegi hidraulikus felvonó helyett 1250 kg teherbírású, gépház nélküli tűzoltó felvonó kerül. A jelenlegi, 500 kg-os teherfelfonó helyére egy 1600 kg teherbírású, felsőgépházas felvonót kell telepítenie a kivitelezőnek.
Hazánk egyik legrégebbi és legsokoldalúbb vízügyi műtárgya, a budapesti Kvassay-zsilip, a hozzá kapcsolódó erőmű felújítása és egy új szivattyútelep építése 2022-ben kezdődött el az Országos Vízügyi Főigazgatóság beruházásában.
A mintegy 42 milliárd forint értékű fejlesztéssel várhatóan 800 munkahelyet teremt a cég Tatabányán.