Műemléképületet újított fel a BUILD IT Zrt. a Mathias Corvinus Collegium számára.
Jelentős beruházás ért véget Szegeden: az oktatási és köznevelési célú feladatokat ellátó Mathias Corvinus Alapítvány (MCC) a saját elvei, képzési elképzelései szerint alakította át az egykori szegedi Iparkamara, illetve Bartók Művelődési Ház Vörösmarty utcai épületét. A korábban félbeszakadt műemlékberuházást befejező projekt az MCC magyar épített örökséget felélesztő projektjei közé tartozik, melyekről lapunk is számos cikket tett közzé.
Mint korábban megírtuk, a projektet a BUILD IT Zrt. vállalta el közbeszerzési eljárást követően még 2023 végén. A munkálatok során jelentős műemléki felújítást, belső funkcionális átalakítást végeztek el. Korábban részletesen kifejtettük, milyen terek létrehozását írták elő az átalakuló épületben.
Többek közt egy
Az új központnak otthont adó műemléképület eredetileg 1896-ban készült el Víg Albert tervei alapján és Raichl J. Ferenc vezetésével. Most az MCC felkérésére Hajós Tibor Pro Architectura-díjas építész – aki a 2017-ben megkezdődött, majd elakadt munkálatokban is közreműködött – vállalta a folytatást is: ő készítette el az épület rekonstrukciójára vonatkozó vázlatterveket.
A mai napon az elkészült új szegedi MCC-központ megnyitása alkalmából Orbán Viktor miniszterelnök mellett a Nobel-díjas Krausz Ferenc is részt vett többek között az átadón – írja a vilaggazdasag.hu. A lap a Délmagyarországra hivatkozva hozzáteszi: a város szívében található központ tehetséggondozó intézményként, valamint kulturális és közéleti események helyszíneként éledt újjá.
A tudomány nélkülözhetetlen a nemzet fennmaradása szempontjából - jelentette ki a miniszterelnök az eseményen. Orbán Viktor többek között elmondta: ha meg akarunk maradni abban a kulturális minőségben, amit magyar civilizációnak lehet nevezni, akkor jelen kell lennünk ott, ahol a világ legnagyobb szellemei alkotnak.
A kormányfő kifejtette, Magyarország az innovációra fordított összeg tekintetében az Európai Unióban jelenleg a 21. helyen áll. A cél, hogy 2030-ra az EU, 2040-re pedig a világ tíz legjobbja közé kerüljünk.
Abban közmegegyezés van Magyarországon, hogy anélkül nem tudunk versenyképesek lenni, talán megmaradni sem, ha ezt az áttörést nem hajtjuk végre a tudomány területén
- hangsúlyozta a miniszterelnök.
Ez a harmadik óvodaépület, melyet az évben kezdenek el felújítani a városban.
Mintegy 800 millió forintból építkeznek Nagyigmándon.