A technikum új tanműhelye nemcsak az intézményben tanuló diákoknak nyújt minőségi gyakorlati oktatást, hanem hozzájárul a környék szakképzési színvonalának emeléséhez is.
Új jármű- és gépipari tanműhellyel gazdagodik a Zalaegerszegi Szakképzési Centrum Ganz Ábrahám Technikuma. Az Elektronikus Közbeszerzési Rendszer információi szerint a nettó 762 108 623 forint értékű munkát a BMT Mérnöki Zrt. végezheti el.
A nyertes ajánlattevő feladata egy üzemcsarnok kialakítása, az épülethez kapcsolódó, belső utak és parkolók kialakítása, burkolt és parkosított felületekkel, közműcsatlakozásokkal.
Az acél szerkezetű épületben hegesztő-, forgácsoló-, és jármű műhely, kiszolgáló és szociális helyiségek, valamint infrastrukturális feltételek valósulnak meg. Az északi és déli oldalon ferde oszlopok tartoznak hozzá. A földszint-emeletes épületet összes hasznos alapterülete 683,6 m2.
Főbb feladatok:
A Zalaegerszegi SzC Ganz Ábrahám Technikum a Nyugat-Dunántúl egyik legnagyobb szakképző intézménye. A diákok gépészet, informatika és távközlés, rendészet és közszolgálat, közlekedés és szállítmányozás, specializált gép- és járműgyártás, elektronika és elektrotechnika, valamint honvédelem ágazatokon tanulhatnak.
A tanműhely célja, hogy a gyakorlati oktatást és a munkaerőpiacra való felkészítést hatékonyabbá tegye. Az új épületben a diákok a legkorszerűbb technológiákon keresztül fejleszthetik készségeiket.
A tanműhely kialakítása egy átfogó 1,727 milliárd forint összértékű projekt része, amely során eszközbeszerzést is megvalósítanak.
Az új tanműhely így a következő évek során a legmagasabb színvonalú szakmai képzést biztosítja majd a technikumba jelentkező fiatalok számára.
Megoldást kínál Rétság, Tolmács és a taváról ismert Bánk települések szennyvizének kezelésére az az átfogó infrastrukturális fejlesztés, amely tavaly nyáron kezdődött és a tervek szerint az év végéig elkészül. A beruházás lökést ad a térség gazdasági fejlődésének és környezetvédelmi hatása is jelentős.
Újabb modern, világítással és vízelvezetéssel ellátott sportpályák épültek a Magyar Labdarúgó Szövetség fejlesztési programjában, a Nemzeti Sportügynökség Nonprofit Zrt. közreműködésével. Négy borsodi településen a projekt segítségével a hátrányos helyzetű térségekben élők számára is 21. századi körülményeket teremtettek a mozgáshoz.