72 új óvodai férőhellyel bővítették Pilisborosjenő óvodáját. Az Épkar kivitelezésében három új csoportszobát kapott a Mesevölgy Óvoda.
2022-ben elnyert, mintegy 700 millió forintos támogatásból építette át és bővítette óvodáját Pilisborosjenő Község Önkormányzata. A Mesevölgy Óvoda fejlesztését 2023 augusztusában kezdte el a kivitelező Épkar Zrt. Várady Tibor (UV Design Kft.) tervei szerint. Nem egész két év után pedig, 2025 áprilisában át is adhatták az intézményt a kicsiknek és a dolgozóknak.
Április 4-én, az óvoda új épületszárnyának ünnepélyes átadóján Tömöri Balázs polgármester beszédében is kiemelte:
„a CSOK támogatásnak és a nyomokban még egész sok helyen felfedezhető falusias jellegnek is köszönhetően településünkre elsősorban fiatal gyermekes családok költöznek, ezért egyre nagyobb szükség van a gyermekek óvodai elhelyezésére.”
Míg 2020-ban a 3-5 évesek száma 117 fő volt a településen, 2024-re ez a szám 185-re nőtt. Jelenleg is három nagy fejlesztés zajlik az ófalu körül, ezek között ráadásul olyan is van, amelyik csak most indul. E bővítéssel tehát a Pilisborosjenőre költöző kisgyermekes családok számára megfelelő mennyiségű férőhelyet és méltó környezetet kívánnak biztosítani.
72 új óvodai férőhelyet hoztak létre az Épkar munkatársai három új csoportszoba építésével; de megépültek a hozzájuk tartozó kiszolgálóhelyiségek is az összes működéshez szükséges berendezéssel és eszközzel. A projekt emellett tartalmazta az új épületrész előtti plusz parkolóhelyek létesítését, míg az óvoda korábbi csoportszobáiban a délutáni alvás céljára kialakított alvógalérián kisebb vizesblokk is készült.
Ugyanígy a gyermekek és a gondozók kényelmét szolgálja az udvaron kialakított vizesblokk, amelynek köszönhetően a gyermekeket nem kell az épület megkerülésével a benti mosdókba kísérni.
A kicsik meleg étkeztetését eddig is a Fő utca 41. alatti épületben lévő főzőkonyhából biztosították, amelynek kapacitását most 200 adag / napról 300 adag / napra emelték a projekt keretében. A főzőkonyha bővítése és korszerűsítése lehetővé teszi a megnövekvő gyermeklétszám ellátása mellett a modernebb, egészségesebb ételek elkészítését, a folyamatok jobb átszervezését és a konyhai munka hatékonyságának biztosítását is.
Átadták a KITE megújult telekgerendási alközpontját, az agrártevékenységeket összekapcsoló és a háttérműködtetésben fontos szerepet játszó vállalat hálózata erősödött ezzel.
A fejlesztések mintegy 1,4 milliárd forintnyi uniós forrás felhasználásával valósulnak meg.