Az egyre szélsőségesebb időjárás miatt időszerű kérdésre a Terrán hét pontban adta meg a választ.
A magyar tetőcserépgyártó a nyári viharok okozta károkra reagálva készített szakmai anyagot a biztonságosabb tetőket támogatandó. A tájékoztatóban azt hangsúlyozzák, sokan nem is tudják, hogy háztetőjük mennyire nincs biztonságban az egyre durvább viharok és rendre megdőlő szélrekordok miatt. Előfordulhat, hogy az a tető, amely az elmúlt időszak szélviharait károsodás nélkül vészelte át, a jövőbeni viharokban már károsodhat.
A tetőfelújításnál és az új építésnél egyaránt hasznosak azok a szempontok, amiket a Terrán Tetőcserép Gyártó Kft. Nagy József ácsmester és több Terrán Tetőspecialista segítségével összegyűjtött.
Ezekre kell odafigyelni, hogy háztetőnk viharálló legyen, és akár egy életre ellássa funkcióját:
A Terrán közel 100 éves hazai vállalat, mára Európa egyik legmodernebb betoncserép gyártójává nőtte ki magát. A társaság Magyarországon kettő (Bólyon, Kunszentmiklóson), Szlovákiában egy gyárat működtet, a cégcsoport 2015-ös árbevétele 8,1 milliárd forint, az alkalmazottai száma 208 fő, Horvátországban, Romániában (Erdély), Szlovákiában és Szerbiában vannak leányvállalatai. Ahogy arról korábban is beszámoltunk, a cég 50 éves garanciával és akkreditált tetőspecialisták ajánlásával segíti a vásárlóit.
Nem kérdés, a beruházások gyorsabbá, tervezhetőbbé és költséghatékonyabbá válása megkerülhetetlen, ennek útja az építőipar digitalizációja, és ezen belül is a BIM-re, azaz építményinformációs modell alapú működésre való áttérés. A BIM szemléletmód alkalmazásának az alapja a folyamatorientált működésre és a strukturált adatgyűjtésre való áttérés, valamint ezen adatok digitális módon történő tárolása. Ha mindezek az alapfeltételek megvalósulnak, továbbá rendelkezésre állnak a megfelelő szoftverek és alkalmazások a begyűjtött információ további hasznosítására, lehetővé válik az építési folyamat és a költségek átlátható és egyszerű nyomon követése, sőt, azoknak nagy pontossággal történő előrejelzése.
A napelem-telepítési hullámot lovagolja meg a KÉSZ Csoport többségi tulajdonába tartozó Greenergy egy 10 millió eurós zöld beruházással.