Megduplázná külföldi hallgatóinak számát a Pécsi Tudományegyetem, ezért új épülettel bővíti campusát, számos meglévőt pedig felújít a 24 milliárdos támogatásból.
Meghatározták a jövőre alapításának 650. évfordulóját ünneplő Pécsi Tudományegyetem (PTE) 24 milliárd forintból történő fejlesztésének főbb irányait a Modern városok program keretében. A kormány az év elején döntött arról, hogy 24 milliárd forinttal támogatja az egyetem fejlesztéseit. A PTE közleménye szerint a fejlesztések fő célja az, hogy 2020-ra megduplázzák az itt tanuló több mint 2700 külföldi hallgató létszámát.
A támogatási összegből 15 milliárd forintot az orvosképzés fejlesztésére fordítanak:
A fennmaradó mintegy 9 milliárd forintból:
A tervezett fejlesztésben érintett a PTE Balassa János és a Damjanich Kollégiuma is, valamint korszerűbb körülmények fogadhatják majd a Hunyor vendégház lakóit is.
Jenei Zoltán, a PTE kancellárja szerint a 24 milliárd forintos induló keret az európai uniós pályázati forrásokkal kiegészülve négy év alatt 40 milliárd forintra nőhet. A következő években ezért korszerűsödik a bölcsészettudományi, a természettudományi, a gyógyszerésztudományi, valamint a kultúratudományi, pedagógusképző és vidékfejlesztési kar is. A közgazdaságtudományi kar University Business Centerrel, a jogi kar nemzetközi kommunikációs teremmel bővül.
Modern színházzal gazdagodik Debrecen a LATEREX Építő Zrt. és a TÁRS-95 Kft. konzorciumának munkája által.
Az építőipari hagyományoknak megfelelően az utókornak szánt üzenetekkel teli időkapszulát helyeztek el az épület padlóburkolata alá.
A dél-balatoni borászat projektjén került először beépítésre az egyedülálló méretekkel rendelkező, 8,3 méter magas Leier kéregfal, amely azóta a Leier kapacitásbővítésének köszönhetően már elérhető az akár 10,3 méteres falmagasságban is.