A gyógyászati segédeszközöket gyártó cég több mint 25 ezer négyzetméteresre bővíti logisztikai központját. A Nyírbátorban és Tatabányán is termelő Coloplast Hungary tavaly 85 milliárdos árbevételig jutott.
A dán Coloplast megkezdte magyarországi logisztikai központjának építését a tatabányai ipari parkban. A társaság közleménye szerint a 25 ezer négyzetmétert meghaladó létesítmény 2017 nyarán kezdi meg működését. Az új logisztikai központ területe a jelenlegi telephely területének ötszöröse lesz.
A beruházást az indokolta, hogy a Coloplast jelenlegi csomagolási és disztribúciós központja teljesen megtelt. Emiatt nagyobb helyre van szükség, hogy hatékonyan tudják kezelni a Coloplast gyáraiból érkező termékmennyiséget.
Régiónként eltérő a csomagolás
A magyarországi logisztikai központ többfunkciós logisztikai telephely: a késztermékek megfelelő célországokba szállításán kívül a termékek ország-specifikus csomagolását is végzik. A Coloplast erről a telephelyről látja el termékekkel a közép-európai piacokat, illetve a tengerentúli fejlődő országokat is.
Magyarországon gyártanak a legtöbbet
A társaság Magyarországon háromezernél több munkavállalót foglalkoztat nyírbátori, illetve tatabányai üzemében. A magyarországi Coloplast-gyárak rendelkeznek a legnagyobb termelési kapacitással, megelőzve a világ többi pontján (az Amerikai Egyesült Államokban, Dániában, Franciaországban és Kínában) található öt gyártólétesítményt.
A nyírbátori üzemet legutóbb 2015 áprilisában bővítettek 7,9 milliárd forint értékű beruházással, ekkor stratégiai partnerségi megállapodást kötöttek a kormánnyal. Emellett a Coloplast Hungary Kft. 2015 szeptemberében bejelentette, hogy 11 milliárd forintos beruházással egy újabb gyáregységet épít tatabányai telephelyén, ahol ezzel 501 új munkahelyet teremt.
Több mint 80 milliárdos éves árbevétel
A nyilvánosan elérhető adatbázisok alapján a Coloplast Hungary Kft. értékesítésének nettó árbevétele a 2015-ben 85,4 milliárd forint volt, egy évvel korábban 74,1 milliárd forint árbevételt értek el. A termékek szinte teljes körét az anyavállalatnak értékesítették.
A dán székhelyű társaság világszerte közel tízezer munkavállalót alkalmaz, 2013 és 2014 között teljes bevétele 12,4 milliárd dán korona (506 milliárd forint) volt. Ennek döntő része a két legnagyobb üzletág, a sztómaterápiás és az inkontinencia-ellátási eszközökből származott.
Bejelentették a Kecskemét-Dabas-Budapest vasútvonal felújítását, az 5-ös főút négysávústását a Mercedes-gyárig és a Halasi úti felüljáró modernizálását is – többek között.
Lakásépítési program indult Mórahalmon.