Patcán átalakult az élményközpont, Csokonyavisontán és a kaposvári Virágfürdőben felújítási munkálatokat végeztek.
A több szakmai díjat nyert Katica Tanya Élményközpontot június közepén adták át Patcán. A 100 millió forintos beruházás keretében megépült Közép-Európa leggyorsabb szárazcsúszda-parkja. Ezen kívül megtalálható benne egy Magyarországon egyedülálló, 300 négyzetméteres vizes játszótér, valamint egy másik, ahol szivacslabdákat kilövő ágyúkkal lehet játszani. Megújult az élményközpont állatsimogatója, a gyermekek pedig mesevonattal is felfedezhetik a tanyát és környékét. A látogatók tájékozódását új információs pontok segítik.
A 70 százalékban a maga által megtermelt energiával működő, 12 hektáron elterülő élményközpont építését másfél évtizede kezdték el, eddig 700 millió forintot költöttek rá saját, valamint európai uniós forrásból és hitelből. A most elkészült új attrakcióktól azt remélik, hogy a vendégforgalmat évi 65 ezerről 75 ezerre növelik.
A Csokonyavisontai Gyógy- és Strandfürdőben – ahol 1943-ban olajkutatás során bukkantak a 73 fokos gyógyvízre – idén a gyerek-, a pancsoló- és az élménymedencéket újították fel a nyári szezonra. Ezzel már több mint 15 éve aktuális javításokat végeztek el. Megtörtént a medencék átépítéséhez kapcsoló valamennyi kőműves munka, térburkolat épült a medencék körül, az élménymedence körben ülőpadot kapott, valamint megvalósult a medencék komplett gépészeti felújítása és az óriáscsúszda teljes felújítása is. Június 25-én kistérségi sportnap és medence átadó ünnepség keretében nyitott ki a megújult fürdő.
Június 18-án kezdődött a kaposvári Virágfürdő 50 méteres medencéjének a felújítása. A legfőbb munka a burkolatjavítás és a lelátó szigetelése. A munkálatok ideje alatt a sportolók a 25 méteres fedett uszoda medencéjének két pályáját használhatják. Az 50 méteres medence várhatóan július 18-án nyílik meg újra, ám ez az időjárástól is függ.
A Lecpes Kft. munkájával a megyeszékhely belvárosának közelében alakítanak ki rekonstrukcióval, valamint a korábbi építészeti koncepcióhoz illeszkedő új épületrésszel szociális intézményt, a beruházás az ütemterv szerint halad.
A Layher különböző rendszerelemeinek jó kombinálhatósága és az Allround rendszer rugalmassága nélkül a projekt megvalósítása lehetetlen küldetés lett volna.
Minden idők egyik legkomplexebb állványtervezési feladatára került sor, hiszen egy olyan szerkezetet kellett megvalósítani, amely képes körülbelül 80 tonna terhet elbírni egy 26 méter fesztávú hídszerkezeten.