Patcán átalakult az élményközpont, Csokonyavisontán és a kaposvári Virágfürdőben felújítási munkálatokat végeztek.
A több szakmai díjat nyert Katica Tanya Élményközpontot június közepén adták át Patcán. A 100 millió forintos beruházás keretében megépült Közép-Európa leggyorsabb szárazcsúszda-parkja. Ezen kívül megtalálható benne egy Magyarországon egyedülálló, 300 négyzetméteres vizes játszótér, valamint egy másik, ahol szivacslabdákat kilövő ágyúkkal lehet játszani. Megújult az élményközpont állatsimogatója, a gyermekek pedig mesevonattal is felfedezhetik a tanyát és környékét. A látogatók tájékozódását új információs pontok segítik.
A 70 százalékban a maga által megtermelt energiával működő, 12 hektáron elterülő élményközpont építését másfél évtizede kezdték el, eddig 700 millió forintot költöttek rá saját, valamint európai uniós forrásból és hitelből. A most elkészült új attrakcióktól azt remélik, hogy a vendégforgalmat évi 65 ezerről 75 ezerre növelik.
A Csokonyavisontai Gyógy- és Strandfürdőben – ahol 1943-ban olajkutatás során bukkantak a 73 fokos gyógyvízre – idén a gyerek-, a pancsoló- és az élménymedencéket újították fel a nyári szezonra. Ezzel már több mint 15 éve aktuális javításokat végeztek el. Megtörtént a medencék átépítéséhez kapcsoló valamennyi kőműves munka, térburkolat épült a medencék körül, az élménymedence körben ülőpadot kapott, valamint megvalósult a medencék komplett gépészeti felújítása és az óriáscsúszda teljes felújítása is. Június 25-én kistérségi sportnap és medence átadó ünnepség keretében nyitott ki a megújult fürdő.
Június 18-án kezdődött a kaposvári Virágfürdő 50 méteres medencéjének a felújítása. A legfőbb munka a burkolatjavítás és a lelátó szigetelése. A munkálatok ideje alatt a sportolók a 25 méteres fedett uszoda medencéjének két pályáját használhatják. Az 50 méteres medence várhatóan július 18-án nyílik meg újra, ám ez az időjárástól is függ.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.
A 100 éves gyárat ellátó rendszer jövő márciusban lép működésbe.