Egyre több kárt okozhat a globális felmelegedés miatt szélsőségessé vált időjárás. Egy jó tetőszerkezet ellen tud állni a sűrűsödő viharoknak, de figyelni kell a minőségi kivitelezésre.
Ezen a nyáron is gyakoriak a viharok, amelyek a háztetőket sem kímélik, és velük együtt előfordulnak súlyos beázások is. Az előzetes jelzések alapján a következő évtizedekben újabb szélrekordokra, nagyobb erejű záporokra, zivatarokra is sűrűbben számíthatunk - hívja fel a figyelmet a Terrán Tetőcserépgyártó Kft. sajtóanyaga. A piacvezető tetőcserépgyártó tapasztalata szerint gyakran meglepetést okoz, hogy a tetők mennyire nincsenek biztonságban az időjárás szélsőségeivel szemben. Mivel egy házat több évtizedre terveznek, célszerű a korábbinál nagyobb biztonságra törekedni.
Ezt a Terrán Tetőcserép szakértői szerint alapján az alábbi módokon lehet elérni:
Nem kérdés, a beruházások gyorsabbá, tervezhetőbbé és költséghatékonyabbá válása megkerülhetetlen, ennek útja az építőipar digitalizációja, és ezen belül is a BIM-re, azaz építményinformációs modell alapú működésre való áttérés. A BIM szemléletmód alkalmazásának az alapja a folyamatorientált működésre és a strukturált adatgyűjtésre való áttérés, valamint ezen adatok digitális módon történő tárolása. Ha mindezek az alapfeltételek megvalósulnak, továbbá rendelkezésre állnak a megfelelő szoftverek és alkalmazások a begyűjtött információ további hasznosítására, lehetővé válik az építési folyamat és a költségek átlátható és egyszerű nyomon követése, sőt, azoknak nagy pontossággal történő előrejelzése.
A napelem-telepítési hullámot lovagolja meg a KÉSZ Csoport többségi tulajdonába tartozó Greenergy egy 10 millió eurós zöld beruházással.