A fogyatékkal élő gyermekek fogadására is alkalmas budapesti bölcsőde közel félmilliárd forintból született újjá.
Budapesten a XIII. kerületben átadták a teljes körűen felújított Vizafogó lakótelepi bölcsődét. A 3 és fél hónap alatt elvégzett, 420 millió forintos rekonstrukcióban az épület
A panelos, öt gondozási egységből álló bölcsődeépület 1984-ben épült, a lakótelepen élő családok kisgyermekeinek napközbeni ellátására, jelenleg 140 férőhelyes. A felújítás szükségességét indokolta, hogy az épület folyosóján repedések jelentek meg, a gépészeti vezetékek elöregedtek.
A felújítás során a helyiségek mesterséges szellőzést kaptak. Kialakítottak egy sószobát, valamint egy új mozgássérült WC-t, amelyet a szülők is használhatnak. Minden padló és falburkolatot kicseréltek, a foglalkoztatókban tapéta és 1,3 m magasságig mosható, fertőtleníthető festés készült.
Emellett kicserélték a homlokzati nyílászárókat, a homlokzat új szigetelést kapott. A játszóudvar tereprendezése mellett megoldódott a csapadékvíz elvezetése, a homokozók teljes felújítása és árnyékolása, a játszószerek cseréje, pótlása, a meglévő zuhanyzók átalakítása kerti tocsogóvá. Újra füvesítették és sövényekkel telepítették a területet, kiépült az automata öntözőhálózat.
A kerületben a fogyatékkal élő kisgyermekek fogadására az Ugri-bugri az egyik kijelölt bölcsőde. Az elmúlt 10 évben ebből a bölcsődéből 48 sajátos nevelési igényű (SNI) kisgyermek került el óvodába. Mivel több kisgyermeknevelő gyógypedagógiai asszisztensi végzettséggel is rendelkezik, a gyermekek szakszerű nevelése és gondozása biztosított.
A kerületi polgármester, Dr. Tóth József megnyitó beszédében a XIII. kerület többi fejlesztéséről is szólt. Elmondta, a kerületben jelenleg mintegy 3 ezer lakás épül, ezzel a kerület éllovas a fővárosban. A szociális ágazat költségvetése 3 milliárd forint, amelyből 2,5 milliárd az intézmények működését biztosítja. 500 millió forintot segélyezésre költ az önkormányzat, mert az állam ezen a területen semmit sem fedez.
A gyermekellátásról szólva elmondta, hogy a kerületben 1000-1200 gyermek születik évente. Részükre 980 bölcsődei és 98 családi bölcsődei férőhely áll rendelkezésre.
Szerkezetkész az SE Városmajor utcai Szív és Érgyógyászati Klinika Új Képalkotó Központja.
1500 négyzetméteres létesítményt építtet az MLSZ a városban a tervek szerint.