2022.03.22
Az ÉTDR a teljes építésügyi és építésfelügyeleti hatósági munka dokumentum- és workflow-kezelő rendszereként működik, összes regisztrált felhasználóinak száma 100 ezer felett jár. A fejlesztő csapat gyorsan reagál a felhasználói igényekre, rendszeresek a verziófrissítések, amelyek során új funkciókat építenek be, vagy például a többi szakrendszerrel történő együttműködéshez integrálnak különböző módosításokat.
2022.03.16
2022. július 1-től tölthetők fel az egyeztetésre szánt dokumentumok és tölthetők le a szükséges szakági adatállományok az Elektronikus Térségi Tervezést Támogató Rendszer, az E-TÉR felületének használatával, a településtervek elkészítéséhez vagy módosításához kapcsolódóan. A Miniszterelnökség Építészeti, Építésügyi és Örökségvédelmi Helyettes Államtitkársága és a Lechner Tudásközpont által közösen fejlesztett és üzemeltetett rendszer éles bevezetésének eredményeként az ország valamennyi települése elektronikusan végezheti településtervezési feladatait, továbbá itt érhető el egyszerűen, digitálisan és szerkeszthető formában a szükséges téradat-szolgáltatás. Továbbá most már a kapcsolódó főépítészi feladatok is ez E-TÉR felületén végezhetők el.
2022.03.10
A tableten és mobilon is vezethető elektronikus építési napló nap mint nap 16 000 felhasználó számára teszi lehetővé az építésügyi folyamatok dokumentálását és biztosítja a kivitelezés követhetőségét. A Miniszterelnökség Építészeti, Építésügyi és Örökségvédelmi Helyettes Államtitkársága és a Lechner Tudásközpont által fejlesztett és üzemeltetett alkalmazással a napi jelentések és eseti bejegyzések írása mellett a betekintő funkció segítségével bárhol és bármikor nyomon követhető az építkezés, így az építtető távolról is figyelemmel kísérheti a munkálatokat.
2022.03.08
Családi ház építése, terveztetése előtt állók számára jelent segítséget az Építésügyi Tudástár honlap, amelyet a Miniszterelnökség Építészeti, Építésügyi és Örökségvédelmi Helyettes Államtitkársága és a Lechner Tudásközpont hozott létre.
2021.03.25
Interjú Füleky Zsolt építészeti, építésügyi és örökségvédelmi helyettes államtitkárral és Kolossa Józseffel, a Lechner Tudásközpont vezetőjével.
2018.06.25
A közös nyelv kialakulásához szükséges definíciók mellett a technológia 25 alkalmazási lehetősége is helyet kapott a kötetben. A cél egy átfogó ágazati párbeszéd kialakítása, ami máris elindulhat a könyvre adott visszajelzésekkel.
2022.03.17
Az E-építés keretrendszer – innovációval a magyar emberek szolgálatában elnevezésű projekt keretében a Miniszterelnökség Építészeti, Építésügyi és Örökségvédelmi Helyettes Államtitkársága és a Lechner Tudásközpont együttműködésével számos informatikai szakrendszer kialakítása és továbbfejlesztése valósul meg. Az elsősorban hatósági, és egyéb, építésügyhöz tartozó szakalkalmazások kapcsolódását egy háttértámogató fejlesztés segíti – a közös tulajdonságok így egy egységes informatikai rendszerbe olvadnak össze.
2022.03.14
A hazai építészeti, tájépítészeti, településrendezési, urbanisztikai terv- és ötletpályázatok lebonyolításában nyújt segítséget a Miniszterelnökség Építészeti, Építésügyi és Örökségvédelmi Helyettes Államtitkársága és a Lechner Tudásközpont által fejlesztett Elektronikus Tervpályázat-kezelő alkalmazás, az E-tervpálya. Az Országos Építésügyi Nyilvántartás keretrendszerébe illeszkedő építésügyi fejlesztéssel a pályázatok rendszerezettebbé, visszakereshetővé válnak, emellett a kiírási folyamat is leegyszerűsödik az automatikus értesítéseknek és az átláthatóbb határidőknek köszönhetően.
2022.03.09
Családi ház építése, terveztetése előtt állók számára jelent segítséget az Építésügyi Tudástár honlap, amelyet a Miniszterelnökség Építészeti, Építésügyi és Örökségvédelmi Helyettes Államtitkársága és a Lechner Tudásközpont hozott létre.
2022.03.07
A BIM (Building Information Modeling), vagyis az épületinformációs modellezés az építőipari folyamatok és módszertanok új megközelítése, amit ma már épületinformációs menedzsmentként is értelmezhetünk. Ez a komplex szemlélet nemcsak egyes épületek tervezéséhez, hanem az üzemeltetéshez és létesítménygazdálkodáshoz is hasznos, hiszen így készül a Miniszterelnökség Építészeti, Építésügyi és Örökségvédelmi Helyettes Államtitkársága és a Lechner Tudásközpont fejlesztésében többek között az Állami Középület Kataszter is, 21. századi színvonalat biztosítva a szóban forgó épületállomány kezeléséhez.
2021.03.22
Az Egységes Elektronikus Közműnyilvántartás hatalmas adatmennyiségének naprakészen tartása nagy kihívás, ám ez a feladat nem egyetlen szervezetre hárul: az adatok azoknak a közműcégeknek a kezelésében maradnak, ahol keletkeztek, és valós idejű webes téradat-szolgáltatásokon keresztül érhetők el az e-közmű rendszer számára.
2018.04.27
Az első magyar BIM-kézikönyv elkészítéséhez tizenkét nemzet BIM-szabványát tanulmányoztak a Lechner Tudásközpont szakértői.