A milliárdos beruházásban hét település árvízvédelme és vízgazdálkodása javul.
A Szabadics Közmű és Mélyépítő Zrt. kivitelezi a Szent László patak rehabilitációját a TED szerint. A beruházó Országos Vízügyi Főigazgatóság hirdetményéből kiderül, a nettó 947 millió forintos fejlesztés a KEHOP keretében uniós forrásokból valósul meg. A patak mederrendezése és egyéb munkálatai
A Gerecséből eredő és közel 70 kilométeres lefolyással a Dunába érkező Szent László-patak jelentős mezőgazdasági vízigényt elégít ki. Ugyanakkor a Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatóság projektleírása szerint
a vízfolyás mederrendezésének hatására a mezőgazdasági területek mellett a belterületek is mentesülnek a dombvidéki területekről levonuló árhullámok káros hatásaitól.
Mindezek mellett a vízfolyás rehabilitációja hozzájárul a vízfolyás természetes jellegének helyreállításához, a védett természeti értékek fennmaradásához. Megvalósul és erősödik a Váli-völgy „zöldfolyosó” jellege.
A most kihirdetett közbeszerzés szerint a patak mederrendezését öt szakaszon összesen 9,9 kilométeren valósítja meg a Szabadics Zrt. Emellett többek közt az alábbi munkákat végzi el a zalai mélyépítő:
Két patak mederrendezését valósítaná meg Zalaegerszeg. A Nagypáli-pataknál záportározókat építenének, míg a Ságodi-pataknál egy 900 méteres szakaszon átalakítják a medret, hogy szabályozottan, károkozás nélkül elvezethessék a csapadékvizet.
A projekt jelentős fejlesztés, mellyel javult a Győr-Moson-Sopron vármegyei település környezete és az ott élők életminősége.