A beruházás célja a Mosoni-Duna alacsony vízszintjének megszüntetése, amit a Dunán kialakult jelentős medersüllyedés okozott.
Szakmai programént az újonnan épült Mosoni-Duna torkolati művet is megtekintették az Országos Árvízvédelmi, Folyó- és Tógazdálkodási Értekezlet résztvevői - derült ki az Észak-dunántúli Vízügyi Igazgatóság közösségi bejegyzéséből.
Ahogy arról számos cikkben beszámoltunk, a projekt célja a Mosoni-Duna kis- és közepes vízszintjei süllyedésének megszüntetése, amit a Dunán az 1950-60-as évektől kezdődően kialakult jelentős medersüllyedés okozott.
A fejlesztésben megépült műtárgy az árvízkapu funkciót is biztosító
Mindemellett a projekt egyik legjelentősebb mérföldköve, a Mosoni-Duna torkolatának áthelyezése, mellyel a Mosoni-Duna érkező vízhozama immár teljes egészében a műtárgyon keresztül kerül átvezetésre. A legutóbbi márciusi beszámolónk idején a projekt 90 százalékos készültségen állt, akkor indulhatott el a próbaüzem.
A most közzétett beszámoló szerint a szakmai találkozó résztvevői egy részletes előadást is meghallgattak a beruházás bejárásakor.
A Győrben megrendezett Országos Árvízvédelmi, Folyó- és Tógazdálkodási Értekezleteten a szervező Észak-dunántúli Vízügyi Igazgatóság adatai szerint közel 85 fő vett részt.
Az előadások főbb témái voltak
Fontos kérdés volt továbbá a vízfelület-használatok egységesítésének lehetőségei, továbbá szó esett az észlelői és segédőri létszámokról is. A folyamatban levő és lezárt projektek kapcsán a szakemberek bemutatták a levezénylés során gyűjtött tapasztalatokat, valamint hidromorfológiai kérdéseket is tárgyaltak. A találkozót reggeli frissítő sportlehetőségek színesítették - zárul a beszámoló.
Kékinfrastruktúra fejlesztést zárt le Letkés uniós támogatással.
Két patak mederrendezését valósítaná meg Zalaegerszeg. A Nagypáli-pataknál záportározókat építenének, míg a Ságodi-pataknál egy 900 méteres szakaszon átalakítják a medret, hogy szabályozottan, károkozás nélkül elvezethessék a csapadékvizet.