A szakaszon épülő 14 műtárgy mindegyikén elkészült már a pályalemez a Hódút Építő kivitelezésében.
A főpálya egy jelentős része már egy rétegnyi aszfalttal rendelkezik az M44-es Kecskemét és Szentkirály közötti szakaszán, amelyről ezúttal a videósaink segítségével számolunk be. A Hódút Építő 32,2 kilométeren épít négysávos utat, ezzel a nyugati végén lezárva a Békéscsaba gyorsforgalmi bekötését megoldó M44-est.
Az aszfaltozást megörökítő videón a hídépítési munkálatokról is látványos képet kapunk: a szakaszon épülő 14 műtárgy mindegyikén elkészült már a pályalemez. A tervek szerint az Építési és Közlekedési Minisztérium beruházásában zajló projekt műszaki átadása 2025 februárban zárul le.
Sikerrel zárult az ÉVOSZ Médiatagozat 2025-ös konferenciája, amely megmutatta, hogy igenis van kommunikációs átjáró az egyes generációk között, sőt, az építőipar iránt is nyitottabbá lehet tenni a fiatalokat.
Az alapréteg a teljes szakaszon elkészült; az első és a második kopóréteg 60 százalékos készültségen várja a munkák újraindulását.