A mintegy 3 milliárdos beruházás a lovas létesítmények kivitelezése mellett az Orczy park megújítását is magában foglalja.
A TED közzétette a Nemzeti Közszolgálati Egyetem beruházásában az Orczy parkban megépülő lovarda építéséről szóló közbeszerzés eredményét. Az uniós közbeszerzési hirdetményekről beszámoló oldalon megjelentek szerint a ZÁÉV Építőipari Zrt. kivitelezi fel a Ludovika Campus átfogó fejlesztésében megvalósuló beruházást. A beszerzés végleges nettó értéke 2,99 milliárd forint.
A hirdetmény szerint a projekt
A győztes ZÁÉV mellett a másik ajánlattevő a West Hungária Bau Kft. volt.
Kiemelt cél lett a lovassport felvirágoztatása
Ahogy arról korábban beszámoltunk a Ludovika Akadémiát 2012 és 2014 között újították fel, új otthont teremtve a Nemzeti Közszolgálati Egyetemnek. A Ludovika második fejlesztési hulláma most indul, ennek során a közbeszerzésben győztes Magyar Építő Zrt. egy hadtudományi és honvédtisztképző, illetve egy katasztrófavédelmi központot épít. A második fejlesztési hullám része a ZÁÉV által elnyert kivitelezés is.
A jozsefvaros.hu-n közzétett korábbi tanulmány szerint a Ludovika Campus évtizedekkel ezelőtt a magyar öttusázás központja volt, miután az akadémián lehetőség volt valamennyi sportág, köztük a lovaglás művelésére. A lovassport újbóli felvirágoztatása kiemelt kormányzati cél, ennek jegyében épül a campuson lovarda, istálló és egyéb lovas létesítmények.
(fotó: tervlap.hu)
A WEST HUNGÁRIA BAU Kft. vezetőségének tagjai maguk is végig járták a szamárlétrát, így pontosan tudják, milyen háttérre van szükség a gyors és profi szakmai munkához. Ennek a csapatnak a tagjaként Dénes Balázs műszaki előkészítőként kezdett dolgozni az akkoriban még regionális vállalatnál, ma pedig már tulajdonosként tekintette át a kedvünkért a magyar magasépítés zászlóshajója működésének legizgalmasabb részleteit.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.