Két kollégium épül közel ezer férőhellyel, továbbá több mint száz tanterem és egy 500 ezer kötetes könyvtár létesül.
A kormány határozatban rögzítette Ludovika Campus második fejlesztési ütemének részleteit. A Nemzeti Közszolgálat Egyetem (NKE) egységes elhelyezését szolgáló beruházásban
A Magyar Közlönyben megjelent határozatból kiderül, a hadtudományi és honvédtisztképző központhoz egy 700 személyes kollégium, 66 speciális terem és 52 tanterem tartozik majd. Az épületben emellett 454 ember - köztük oktatók, kutatók - irodai elhelyezését kell megoldani, lesz egy 500 ezer kötetes könyvtár, továbbá speciális és egyéb termek (minősített, katonai, egészségügyi, nemzetbiztonsági), valamint egy alakulótér is.
A katasztrófavédelmi központhoz egy 220 személyes kollégium, gyakorló őrs és speciális tantermek készülnek, 60 ember irodai elhelyezését kell megoldani, továbbá speciális és egyéb termeket alakítanak ki.
A főváros VIII. kerületében, az Orczy kertben álló Ludovika Akadémia 1836-ban épült Pollack Mihály tervei alapján, 1945-ig a katonai felsőoktatás legmagasabb szintű intézménye volt. A 20 ezer négyzetméteres főépület felújításáról 2012-ben döntött a kormány az akkor elinduló Nemzeti Közszolgálati Egyetemnek otthont teremtve. A beruházást 2014-ben adták át. Patyi András, az NKE rektora tavaly év végén az MTI-nek adott interjújában kiemelte: akkor lesz még erősebb az NKE, ha az egyetem minden kara a Ludovikára tud költözni.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.
A Főmterv, az ÉKM, a KIM, a BME, a CÉH és a Market képviselői beszélgettek a podcast speciális adásában.