Hogyan tudnak az épület-villamos tervezők ennek a hihetetlen mértékben begyorsult fejlődésnek megfelelni? Többek közt ez is kiderül pénteken az IDEA Electric 2019 konferencián.
„A 21. században az épület-villamosság többet fejlődött, mint előtte száz éven keresztül. Az utóbbi években a fejlődés nemhogy lassulna, hanem fénysebességre kapcsolt, ezáltan nagyságrendi ugrás is történik a rendszerek bonyolultsága tekintetében éppúgy, mint az alkalmazott technológia területén is” – Üveges Zoltán, a konferencia előadójának felvezetése sok mindent elmond a most pénteken következő IDEA Electric 2019 elnevezésű, nemzetközi villamosmérnök találkozóról.
Az Artrea Consulting Kft. ügyvezető igazgatója egy 27 mérnökből álló épület-villamos tervező csapatot vezet, illetve számos magyarországi és nemzetközi projekt tapasztalatával lesz ott a november 22-i, kecskeméti eseményen. Délelőtt kezdődő előadásában többek közt arról beszél majd, hogyan tudnak az épület-villamos tervezők ennek a hihetetlen mértékben begyorsult fejlődésnek megfelelni.
Az egynapos rendezvény akkreditált szakmai továbbképzést nyújt a mérnököknek az lDEA Conference brand első, tematikus társkonferenciájaként, a részleteit ebben a cikkben írtuk meg.
Az esemény programjából kiderül,
a konferencián többek közt a BIM és a Smart City is kiemelt téma lesz, és szerveznek egy "innovációs sétát a robotok földjén", vagyis a KÉSZ Zrt. Ipari Innovációs Parkjában.
Továbbá Sejpes Zoltán előadásában bemutatkozik a Tungsram Agritech Üzletága, melynek célja alternatív megoldásokat létrehozni az élelmiszerek helyi előállítására, és mindezt minimális víz és vegyszer felhasználásával.
A rendezvény Boros Anita, építésügyért és infrastrukturális környezetért felelős államtitkár megnyitójával indul, amit Kun Gábor, a Magyar Mérnök Kamara Elektrotechnikai és Épületvillamossági Tagozat elnökének köszöntője követ. Az előadások mellett a program workshopokat is tartalmaz.
A résztvevők mindezek mellett többek közt az alábbi szakemberek előadásait hallgathatják meg:
Az előadók teljes listája itt érhető el. A rendezvény támogatását többek közt olyan nagy cégek vállalták fel, mint a Siemens, a Schneider, a Legrand, a Tungsram, a Provim, a BIM Design Kft. és a KÉSZ Csoport.
Az esemény regisztrációhoz kötött, melyre az alábbi linken lehet regisztrálni.
Bár harminchárom évet töltött el egy munkahelyen és nem gondolkodott a váltáson, a Paks II. projekt mégis elcsábította Bohus Róbertet, aki úgy gondolja: ennek a beruházásnak olyan nívója, hírneve van, amiért érdemes volt ezt a lépést megtenni. A cég programelem-felelőse tapasztalt projektmenedzserként került márciusban a két új blokk létesítését koordináló társasághoz.
A WEST HUNGÁRIA BAU Kft. vezetőségének tagjai maguk is végig járták a szamárlétrát, így pontosan tudják, milyen háttérre van szükség a gyors és profi szakmai munkához. Ennek a csapatnak a tagjaként Dénes Balázs műszaki előkészítőként kezdett dolgozni az akkoriban még regionális vállalatnál, ma pedig már tulajdonosként tekintette át a kedvünkért a magyar magasépítés zászlóshajója működésének legizgalmasabb részleteit.