Cikkünkből kiderül, milyen ügyességi és játékos-szakmai feladatokat talált ki a cég a hallgatók megmérettetésére.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem tavaszi félévének legnagyobb és egyben a hallgatóság körében az egyik legnépszerűbb rendezvénye a háromnapos Építész Kari Napok, amely minden évben több száz építész hallgatót mozgat meg. Idén április 6. és 8. között rendezik meg az eseményt, ahol a hallgatók 6 fős csapatokban versenyeznek egymással különböző ügyességi és játékos-szakmai feladatokon.
A Kari Napok ikonikus programpontja a Várostúra, vagyis az ArchitekTúra, melyen a csapatok Budapest különböző ismert helyein lévő állomásokat járnak végig. Idén a Szabadics Zrt. is beállt a résztvevők sorába, így a cég képviselői a Várkert Bazárnál várták a versengő diákokat.
A Szabadics Zrt. tavaly nyáron kapcsolódott be először az egyetem életébe, akkor a Kari Táboron vettek részt a cég kollégái – idén pedig az Építész Kari Napokkal folytatják jelenlétüket. Reichert Márk és Kalamár Gábor munkahelyi mérnökök, valamint Karó Julianna HR Vezető települt ki a főváros egyik nevezetes pontjára, és izgalmas feladatokkal várták a hallgatókat a Szabadics állomáshelyén.
„Cégünk stratégiai fontosságú témaként kezeli a mérnöki terület utánpótlásának megtervezését, emiatt igyekszünk minél nagyobb erőforrást fordítani arra, hogy a mérnök hallgatók megismerjék cégünk munkásságát és kultúráját, ennek fényében pedig potenciális munkáltatóvá váljunk számukra” – emelte ki Karó Julianna részvételük jelentőségét.
A hallgatóknak három feladatot kellett megoldaniuk a szerdai ArchitekTúra keretében.
A hídépítő verseny során 12 perc állt a hallgatók rendelkezésére, hogy száraztésztából (spagetti és rigatoni) hidat építsenek.
Ezt követően a Szabadics profiljához illeszkedően csöveket és idomokat kellett összeszerelniük a versenyzőknek, majd egy „öltöztetős” feladatban is helytálltak.
Ennek során a csapat egyik tagjának szemét bekötötték, kezeit és lábait összekötözték. Társainak pedig feladatokat kellett megoldani (statikai ábra rajzolás, kvíz kérdések a Szabadicsról), és minden helyes válasz után levehettek egy nehezítő eszközt a megkötözött társukról. A megszabadult versenyzőnek végül egy munkavédelmi sisakba kellett beletalálnia labdákkal.
A túrán összesen 156 fő vett részt, 26 darab 6 fős csapat érkezett az állomásra, hogy kiállják a Szabadics által kiötlött kreatív próbatételeket.
Az elkövetkezendő napokban a hagyományosan megrendezett ArchitecTúra mellett egyéb játékos programok is várják a leendő építészeket, hiszen az Architlon mellett évek óta megrendezésre kerül például a Beugró elnevezésű játék is, ahol a tanárok kapják a főszerepet humoros szituációkba csöppenve.
Bár harminchárom évet töltött el egy munkahelyen és nem gondolkodott a váltáson, a Paks II. projekt mégis elcsábította Bohus Róbertet, aki úgy gondolja: ennek a beruházásnak olyan nívója, hírneve van, amiért érdemes volt ezt a lépést megtenni. A cég programelem-felelőse tapasztalt projektmenedzserként került márciusban a két új blokk létesítését koordináló társasághoz.
A WEST HUNGÁRIA BAU Kft. vezetőségének tagjai maguk is végig járták a szamárlétrát, így pontosan tudják, milyen háttérre van szükség a gyors és profi szakmai munkához. Ennek a csapatnak a tagjaként Dénes Balázs műszaki előkészítőként kezdett dolgozni az akkoriban még regionális vállalatnál, ma pedig már tulajdonosként tekintette át a kedvünkért a magyar magasépítés zászlóshajója működésének legizgalmasabb részleteit.