Három magyar fejlesztés négy díjat is begyűjtött az Architizer A+ Awards New Yorkban rendezett gáláján.
Három magyar fejlesztés négy díjat is begyűjtött az Architizer A+ Awards New Yorkban rendezett gáláján.
Több magyar siker született az amerikai Architizer online építészmagazin nemzetközi építészeti versenyén – adta hírül a hg.hu. A galyatetői kilátó és a CROMA padrendszer a közönségdíjat nyerte el, míg az épületinformációs modellezéshez fejlesztett BIMx applikáció a közönség mellett a zsürinél is a legtöbb szavazatot kapta.
A Wall Street Journal Magazine és a Webbys által közösen alapított rangos nemzetközi építészeti verseny jelöltjeire mintegy száz országból négyszázezernél is több szavazat érkezett. A Galyatető-kilátót az építészet és felújítás kategóriájában választotta a közönség a legjobb megvalósult projektnek. Az 1934-ben épült torony a Nartarchitects tervezői, Kovács Csaba, Vass-Eysen Áron és Szenthe Ágoston tervei alapján újult meg.
A másik magyar közönségdíjas a VPI Betonmanufaktúra CROMA padrendszere lett köztéri bútor kategóriában. A terveket Paunoch Renáta és Varga Péter István készítették.
A kilátót és a padrendszert még a szavazás zárása előtt mutattuk be részletes infókkal és képekkel.
A New Yorkban rendezett díjátadón egy dupla magyar győzelem is született. Az épületinformációs modellezés (BIM) úttörőjének számító Graphisoft által fejlesztett BIMx applikáció kategóriájának abszolút győztese lett: mind a zsűri, mind a közönség díját elnyerte.
(hg.hu)
(fotó: mti)
A Terrán idén ősszel játékra hívta a tetőfelújítás- vagy csere előtt állókat, ezáltal lehetőséget adva egy otthon tetejének arra, hogy új életet kezdjen.
A 3D nyomtatás már nagyjából két évtizede elérhető technológia. Egyre elterjedtebb hazánkban is, ugyanakkor az építőipart lassabban érte el a többi szektornál, ami az ágazat korábban tapasztalt alacsony digitalizációs fokával magyarázható. Ahogyan azonban a robotika és a 3D modell alapú tervezés egyre elterjedtebb lett az iparágban, úgy lehetőség nyílt arra, hogy a pionír vállalatok is magukévá tudják tenni a 3D nyomtatást, a betonnyomtatás által.