A Magyar Építéstechnika október 25-én konferenciát szervez a napenergia hatékonyabb hasznosítása érdekében Budapesten.
Ma már egy családi ház tervezése során is felmerül, hogy milyen teljesítményű rendszerrel lehet biztosítani az épület elektromos ellátását, melegvíz igényét. A ráépített szerkezetek mellett egyre jobban terjednek az épületbe integrált megoldások, hiszen a napenergia termelés és felhasználás hatékonysága fokozható a rendszerek kombinált alkalmazásával. Ilyen eszközök például a zöldtetők és -homlokzatok, a megfelelő tájolás, az épületautomatizálás a legújabb épületgépészeti megoldások.
A konferencia célja, hogy a tervezői, kivitelezői szakma és a beruházók naprakész információkat kapjanak az újabb megoldásokról. Európa várhatóan a következő évtized végéig elektromosáram-igényének felét megújuló energiából fogja fedezni, ezért nem mellékes kérdés, hogy hogyan lehet a legjobb kombinációt megtalálni a környezettudatosság, a gazdaságosság és az építészeti minőség hármasán belül. A különböző szakmák tevékenységét össze kell hangolni a legújabb fejlesztésekkel, kutatásokkal és termékekkel.
Az egynapos, október 25-én megrendezésre kerülő konferencia helyszíne a Siemens Zrt. Budapest terme (1143 Budapest, Gizella út 51-57.). A tervezett programban olyan intézmények szakemberei is előadást tartanak majd, mint a Magyar Energiahatékonysági Intézet, a Magyar Környezettudatos Építés Egyesülete vagy a Budapesti Műszaki Egyetem. Emellett számos gyártó, kivitelező cég is részt vesz a rendezvényen. A részletes programot ide kattintva ismerhetik meg.
7000 milliárd forintnyi beruházás indulhat el, többek között új zöld ipari parkokat, hálózati infrastruktúrafejlesztést és geotermiai fejlesztéssorozatot is terveznek hosszú távon. Több száz milliárd forintot szánnak lakossági programokra is.
Naperőművi portfóliója megduplázására készül egy több mint 17 millió eurós fejlesztéssel az Alteo.