Az intézmény évente 10 millió forintot is spórolhat a korszerűsítés révén.
Csaknem 140 millió forint pályázati támogatást nyert el energetikai korszerűsítésre a zalaegerszegi Kaffka Margit Kollégium - közölte a Klebelsberg Központ kedden. A Környezet és Energia Operatív Program (KEOP) pályázatán nyert forrásból megújul a kollégium külső szigetelése és a tető is hőszigetelést kap. Emellett az épületben kicserélik a nyílászárókat, és kiépítenek egy 120 egységből álló napelemes rendszert.
A korszerűsítés évente mintegy 10 millió forint megtakarítást eredményezhet - idézte a közlemény Kajári Attilát, a zalaegerszegi tankerületi központ igazgatóját. A munkálatok már a napokban megkezdődnek, és a várhatóan az év végéig be is fejeződnek. A beruházást követően megszépült, komfortosabb és korszerűbb környezetet tudnak biztosítani a kollégiumban lakó diákoknak.
Sümegi László, a tagintézmény igazgatója a közleményben jelezte: az energetikai megújítást követően az épület belső tereit is érintő, további fejlesztések várhatók.
Az MVM Tisza Erőmű Kft. új energiatároló rendszere 31 megawatt névleges teljesítményű és 62 megawattóra kapacitású.
A műszaki dokumentáció és a jogszabályok maradéktalan ismerete, ezek figyelembevételével a legoptimálisabb megoldás alkalmazása – ezek elengedhetetlenek a sikeres engedélyezési eljárásokhoz. Dr. Szondi-Biczó Boglárka, a Paks II. Zrt. Engedélyezési Osztályának vezetője mindezen túl transzparenciára és a hatékonyságra törekszik szervezeten belül és a hatósági kapcsolattartásban is.