A város távfűtő rendszere nagy részben átáll majd a termálvízből nyert energiára egy maximum 10 megawattos ellátórendszer segítségével, amely a gázfelhasználás jelentős hányadát kiváltja.
Mosonmagyaróvár jelenlegi távhőrendszere földgázt használ fűtőanyagként. A hőerőmű létrehozására alakult projektcég többségi tulajdonosa, az EU-FIRE Kft. honlapjának tájékoztatása szerint az állami támogatásból megvalósuló projekt célja, hogy egy új, megújuló geotermikus energiát hasznosító hőközpontot csatlakoztassanak a meglévő elsődleges távhőellátó vezetékhez. A távfűtő rendszert ezáltal nagy részben geotermikus üzeművé alakítják, ellátják az alap hőszükségleteket, csúcsidőben pedig gázkazán tud rásegíteni a rendszerre.
A geotermikus hőközpontot a város dél-nyugati részén tervezik megvalósítani. A létesítmény egy 10 MW maximum kapacitású geotermikus hőellátórendszert, és az összes szükséges kiegészítő berendezéseket foglalja magába. A projekt főbb lépései a következők:
A Közbeszerzési Értesítőben néhány napja jelent meg az ajánlattételi felhívás a kitermelő kút fúrására, melynek mélysége várhatóan 2300 méter lesz, és egy háromezer négyzetméteres területen jön létre. Az ajánlattétel határideje május 19.
Indulhat az innovatív nagyerőmű részletes kiviteli tervezése, valamint az építési munkák előkészítése Visontán.
A kimondott cél az energiamegtakarítás, illetve a biztonságos működtetés; ugyanakkor a tetőteret teljes értékű emelet váltja.