A város távfűtő rendszere nagy részben átáll majd a termálvízből nyert energiára egy maximum 10 megawattos ellátórendszer segítségével, amely a gázfelhasználás jelentős hányadát kiváltja.
Mosonmagyaróvár jelenlegi távhőrendszere földgázt használ fűtőanyagként. A hőerőmű létrehozására alakult projektcég többségi tulajdonosa, az EU-FIRE Kft. honlapjának tájékoztatása szerint az állami támogatásból megvalósuló projekt célja, hogy egy új, megújuló geotermikus energiát hasznosító hőközpontot csatlakoztassanak a meglévő elsődleges távhőellátó vezetékhez. A távfűtő rendszert ezáltal nagy részben geotermikus üzeművé alakítják, ellátják az alap hőszükségleteket, csúcsidőben pedig gázkazán tud rásegíteni a rendszerre.
A geotermikus hőközpontot a város dél-nyugati részén tervezik megvalósítani. A létesítmény egy 10 MW maximum kapacitású geotermikus hőellátórendszert, és az összes szükséges kiegészítő berendezéseket foglalja magába. A projekt főbb lépései a következők:
A Közbeszerzési Értesítőben néhány napja jelent meg az ajánlattételi felhívás a kitermelő kút fúrására, melynek mélysége várhatóan 2300 méter lesz, és egy háromezer négyzetméteres területen jön létre. Az ajánlattétel határideje május 19.
1064 hektáros létesítményt építenek. A munkálatok várhatóan tavasszal, vagy nyáron kezdődnek el.
Négy új létesítményt építenek ki 3,974 milliárd forint összértékben.