A 30 százalékos kapacitásnövekedés mellett a nagyobb méretű acélszerkezetek gyártása is lehetővé vált Kecskeméten a Kész Ipari Gyártó Kft. milliárdos beruházásával.
Szerda délelőtt új hegesztő-gyártócsarnokot adtak át a KÉSZ Ipari Gyártó Kft. kecskeméti acélszerkezet-gyárában. A kormány az 1,17 milliárd összértékű projektet 583 millió forint vissza nem térítendő állami támogatással segítette a nagyvállalati beruházási támogatási program keretében.
A fejlesztésben a meglévő nyitott, fedett raktér épületét burkolták körbe, és így egy zárt gyártócsarnokot alakítottak ki a már meglévő festőüzem mellett. A beruházás során egyebek mellett lézervágó és hegesztőgépet, festő-technológiai berendezést, kompresszor állomást, hidraulikus CNC-élhajlítót, valamint 3D lézerszkennert vásároltak.
Az átadó ünnepségen a KÉSZ Ipari Gyártó Kft. ügyvezetője Uhrinyi Balázs elmondta, az új gyárrészleg kialakítását a megnövekedett hazai és nemzetközi megrendelések indokolták. Az új csarnoknak köszönhetően a kecskeméti acélszekezetgyár kapacitása 30 százalékkal nő. Az új gépek és eszközök által a kapacitásnövekedés mellett a nagyobb méretű acélszerkezetek gyártása is lehetővé válik.
Az ügyvezető hangsúlyozta, a vállalkozás fennállásának 35 éve alatt 29 országba exportált szerkezeteket. Ezt a lehetőséget csak folyamatos fejlesztéssel lehet fenntartani, hiszen a térségben óriási a verseny.
A kecskeméti székhelyű KÉSZ Ipari Gyártó Kft. a KÉSZ Csoport tagjaként a világhálón elérhető nyilvános adatok szerint 209 főt foglalkoztat, legutóbbi éves nettó árbevétele 11,3 milliárd forint volt. A kecskeméti gyártóüzem jelentős mennyiségben termel exportra, fő profilját a cég honlapja szerint az ipari és környezetvédelmi létesítmények technológiai acélszerkezetei, vázszerkezetei jelentik.
Az akár hónapokkal gyorsabb kivitelezés több hónapnyi kamat és organizációs költség megtakarítását eredményezi. Az INETON Kft. előregyártott vasbeton termékeinél ezúttal a felhasználási lehetőségeket vizsgáltuk meg, az előregyártás újabb szempontjait körbejárva.
A szakminisztérium, illetve olyan vezető iparági szereplők is részt vettek az ÉVOSZ BIM-konferenciáján, mint a Market, a Duna Aszfalt, az Óbuda-Újlak, valamint a CÉH.