A cég DUO terméke innovatív megoldást kínál a szerkezetépítés során, amely zajmentesen és daru nélkül használható, mindemellett teljesen újrahasznosítható anyagból készül.
A PERI Kft. nyerte el DUO termékével a 2019-es BAKA Termékinnováció Díjat, amelyet a világ vezető építészeti kereskedelmi vásárán, a kétévente megrendezett BAU München kísérőrendezvényén adtak át.
A díjat az Épületfelújítók Németországi Szövetsége (BAKA) alapította 9 évvel ezelőtt, mellyel a felújítások során használt innovatív termékeket jutalmazzák. Az elismerés indoklása szerint a PERI DUO olyan kompakt zsalurendszer, amelynek elemei könnyűek, és zajmentesen használhatók akár komoly terhelés mellett és szűk térben is.
A termék innovációjának alapja az egyedülálló kompozitszálas anyagösszetétel, és az arra épülő nagy teherbírású, könnyűszerkezetes zsalurendszer, amely megoldást nyújt minden, felújítási projektekben jellemzően előforduló szerkezetépítési, zsaluzási problémára. A kompozitszálat is tartalmazó rendszerelemek számos előnnyel bírnak:
Fontos fenntarthatósági tényező, hogy a PERI DUO előállítása során nem keletkezik hulladék, és mivel elemei 100%-ban újrahasznosítható anyagból készülnek, sohasem végzik hulladéklerakókban vagy hulladékégetőben.
A felújítási munkálatok legtöbbször városi vagy lakókörnyezetben zajlanak, ahol a zsalurendszer összeszerelésénél fontos szempont az építési zaj kiküszöbölése. A szűk, térben behatárolt terek megkövetelik az olyan zsaluzási megoldásokat, amelynek elemei elég könnyűek ahhoz, hogy kézzel is mozgathatók, könnyedén és gyorsan szerelhetők legyenek, hiszen daru alkalmazására nincs lehetőség.
A PERI DUO alapok, födémek, falak, gerendák és pillérek zsaluzására egyaránt alkalmas, egyetlen eleme sem nehezebb, mint 25 kg, a rendszeren belül pedig az elemek, a csatlakozó alkatrészek és a csatlakozások száma a lehető legminimálisabb.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.
A Főmterv, az ÉKM, a KIM, a BME, a CÉH és a Market képviselői beszélgettek a podcast speciális adásában.