Fejenként több mint 2 millió forint pénzügyi támogatással, tanulmányi kirándulással, gyakorlati lehetőséggel és akár állásajánlattal jutalmazza a Duna Aszfalt Kft. a pályázatának leendő nyerteseit.
Idén januárban első alkalommal hirdet tehetséggondozási programot a Duna Aszfalt Kft. A pályázati felhívásra 2020. február 15-ig jelentkezhetnek a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, illetve a győri Széchenyi István Egyetem aktív hallgatói jogviszonyú, nappali munkarendű, alapszakos, közlekedési létesítmények vagy közlekedésépítési specializációt választó, 3. vagy 4. éves hallgatói.
Fejenként több mint 2 millió forint pénzügyi támogatással, tanulmányi kirándulással, gyakorlati lehetőséggel és akár állásajánlattal jutalmazza a vállalat az építőmérnök hallgatóknak kiírt tehetséggondozási program pályázatának leendő nyerteseit.
A két egyetem diákjainak a pályázat során oktatói vagy tanszéki ajánlást kell felmutatni, illetve minimum 3,5-ös halmozott súlyozott tanulmányi átlaggal szükséges bírniuk az általuk teljesített utolsó 4 aktív szemeszterben.
A beérkezett pályázati anyagokat február végén fogják elbírálni. A pályázóknak a jelentkezési lap mellett egy rövid összefoglaló dolgozat is kell küldeni, melyben meg kell indokolni, hogy miért az útépítés számára a legizgalmasabb szakma.
A pályázás során pluszpontokat ér a TDK, a publikációs, a demonstrátori, illetve a szakkollégiumi tevékenység.
A Duna cégcsoport a hazai mélyépítés meghatározó szereplőjeként a célzott programok és szponzorációk mellett számos rendkívül eredményes együttműködést kötött már az elmúlt években a hazai felsőoktatás több szereplőjével, így segítve a hallgatók és a leendő munkavállalók tanulmányi előmenetelét, a legmodernebb technológiákkal való megismertetését.
,,A 100 százalékban hazai tulajdonú Duna Aszfalt Kft. magyar mérnököknek, Magyarországon kínál munkát, ezért kiemelten támogatja a magyar mérnökök és technikusok utánpótlásképzését” - hangsúlyozta Lehel Zoltán, a Duna csoport szóvivője.
„A tehetséges egyetemi hallgatók támogatásával a cégcsoport a hazai út- és hídépítési szakma jövőjét kívánja biztosítani, illetve segíteni és ösztönözni kívánja a tehetséges fiatalokat további kiemelkedő eredmények elérésében. A jövőbeli terveink között szerepel a tehetséggondozási program további egyetemeken való elindítása is.” – tette hozzá Lehel Zoltán.
Az egyetemenként kiválasztott két-két díjazott másfél évre, azaz 3 szemeszterre szóló havi 120 ezer forintos anyagi támogatást kap, emellett az aktuális projektek helyszínén tanulmányi kirándulást tehet.
Ezen felül a nyertes diák a cégcsoport gyakornoka, később pedig munkavállalója lehet.
A mostantól évenként meghirdetésre kerülő tehetséggondozási programról bővebben az érintett egyetemek és a Duna Aszfalt felületein a dunaaszfalt.hu oldalon olvashatnak az érdeklődők.
A Kaiserstein szortimentet élőben, a termékeket megtapintva, színeiket saját szemmel értékelve tekinthetik meg a jövendőbeli és potenciális vásárlók. Április 1. keddtől kezdve látogatható a helyszín, mely munkanapokon reggel 7-től este 7 óráig tart nyitva.
A Portfólió Építőipar 2025 konferenciáján a kormány képviselői és az ágazati nagyágyúk is megjelentek, hogy az iparágat érintő kihívásokról és lehetőségekről beszéljenek. A hagyományosan a találkozón átadott Év Építőipari Személyisége díjat az ünnepélyes esti gálán idén is méltó személy vehette át. Lapunk az esemény médiapartnereként volt jelen.