A munkálatok is jól haladnak a folyamatos tervezésnek, a munkavállalói hozzáadott értéknek és együttműködésnek köszönhetően.
Saját, belső operatív törzset hozott létre már mintegy 6 hete az A-Híd Zrt.-t és a Hídépítő Zrt.-t is magába foglaló Híd-csoport. „A cél az, hogy minél jobban meg tudjuk őrizni munkavállalóink egészségét, illetve biztosítani tudjuk a kivitelezések folyamatos haladását” – tájékoztatta lapunkat Mufics Anikó HR vezető.
A magyar hídépítés 70 éves, több nehéz időszakot is átvészelve jól működő óriása, a folyamatos egyeztetések által rugalmasan alkalmazkodik a helyzethez.
„Egyik első lépésünk volt, hogy még március elején létrehoztuk a vezetőségben azt a csoportot, mely rendszeresen találkozott – most már videomeetingezik – ,szakmai anyagokat véleményez, döntéseket készít elő. A folyamatot Sal László vezérigazgató személyesen irányítja és koordinálja.”
– mondja el a vezető.
„Veszélyhelyzet idején a cég legfontosabb célja a munkavállalók egészségének megőrzése: ezt több szinten közelítettük és közelítjük meg. Ehhez az kell, hogy folyamatosan kövessük a járványügyi helyzet alakulását, beépítsük az egészségügyi szervek, hatóságok ajánlásait a napi munkavégzési folyamatokba, és a helyzet ismeretében mindig a megfelelő intézkedéseket hozzuk meg.” – fejti ki a HR-vezető.
Így már március elején járványügyi, egészségügyi, munkavédelmi és munkajogi tájékoztatót kaptak a kollégák a Híd-csoportnál. Az otthoni munkavégzés biztosításán át, az ügyeleti rend kialakításáig, a járványügyi helyzetben követendő, munkaterületi eljárásrend kiadásáig, a megfelelő védőeszközök biztosításán át, minden eszközt bevet a cégcsalád– mutat rá Mufics Anikó.
Kiemeli: a Híd-csoportnak nagyon fontos a kétoldalú kommunikáció minden munkatárssal: nem csupán rendszeres hírekkel, hanem folyamatos rendelkezésre állással, a kérdések megválaszolásával is erősíteni akarják a biztonságot a munkahelyen. A munkavállalók észrevételeit, javaslatait a döntéshozás során figyelembe veszik és beépítik azokat a folyamatokba.
„Minden részletet figyelembe akarunk venni: többek között képes információs táblákat helyeztünk ki a helyes kézmosásra, és a tünetészlelés esetére vonatkozó teendőkről, a lifthasználati szabályokról, továbbá napi többszöri fertőtlenítő takarítást rendeltünk el.” Az alvállalkozóinkat is tájékoztattuk a munkavédelmi, egészségügyi tudnivalókról, és a követendő eljárásrendekről.
Ez utóbbi annak ellenére, hogy a járványhelyzetre tekintettel, a lehető legkevesebb ember van fizikailag jelen a Karikás Frigyes utcai központi épületben, illetve a projektirodákon. „Március közepén elrendeltük a home office-t a lehető legteljesebb körben, ezen felül kiemelt figyelmet fordítunk a járványügyi szempontból kockázati csoportba tartozó munkavállalóinkra .” – mondja el a HR vezető.
Hozzáteszi: a korábbi digitális fejlesztéseknek köszönhetően nem jelentett külön problémát – mint amiről a sajtóban olvasni lehetett – az, hogy sok új notebookot, más eszközt kellett volna beszerezni.
„A munkavállalóink pozitív hozzáállásának, együttműködésének köszönhetően, az otthoni munkavégzésre történő átállás szinte zökkenőmentesen zajlott, annak ellenére, hogy egyik napról a másikra kellett alkalmazkodni a megváltozott munkavégzési körülményekhez . A személyes találkozók számát minimalizáltuk, konkrétan engedélyhez kötöttük őket.”
A védőeszközök beszerzését is teljes erőbedobással intézte a Híd-csoport, még a nehéz piaci körülmények idején is sikerrel. „Nem csak online rendelésekről van szó, utánamentünk személyesen a lehetőségeknek.”
Így számos védőeszközt oszthattak ki, a cégcsaládot lefedve: maszk, antivirális folyékony szappan, antivirális kézfertőtlenítő, gumikesztyű, nedves törlőkendő, c-vitamin is van a csomagban. Ezek utánpótlása folyamatosan zajlik és biztosított
– fejti ki végül Mufics Anikó.
A vezető szakember egyben azt is hangsúlyozza: minden intézkedés folyamatos, illetve, ha szükséges újakat is bevezetnek.
Így a munka is folyamatosan tud haladni az összes projekten. A Híd-csoport alkalmazottai szerte az országban dolgoznak műtárgyakon, de a név ellenére nem csak hidakon, hanem magasépítésen, mélyépítésen is. Többek között a már a Duna két oldalát is összekötő új komáromi híd generálkivitelezői konzorciumát is vezetik.
A cég tájékoztat: a munka mindenhol tovább zajlik, ahol bármilyen kisebb fennakadás előfordult, azt átcsoportosításokkal meg tudták és jelenleg is meg tudják oldani.
Szabó Ákos
Lendület, megújulás és a korábbi értékek megőrzése vezérelte a SZABADICS Group új arculatát.
Bár harminchárom évet töltött el egy munkahelyen és nem gondolkodott a váltáson, a Paks II. projekt mégis elcsábította Bohus Róbertet, aki úgy gondolja: ennek a beruházásnak olyan nívója, hírneve van, amiért érdemes volt ezt a lépést megtenni. A cég programelem-felelőse tapasztalt projektmenedzserként került márciusban a két új blokk létesítését koordináló társasághoz.