A koronavírus okozta májusi visszaeséshez képest 6,2 százalékkal gyorsult vissza az ágazat, eközben a tavalyi adatokhoz képest még mindig kétszámjegyű az elmaradás.
Közzétette a júniusi építőipari adatokat a Központi Statisztikai Hivatal: miközben a termelés volumene a nyers adatok szerint 15,7 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbi, magas bázistól, a szezonálisan és munkanaphatással kiigazított indexek alapján
az építőipar termelése a májusihoz mérten 6,2 százalékkal emelkedett.
A megkötött új szerződések száma mindezzel együtt 44,8 százalékkal csökkent – az adatokra reagálva Boros Anita, az ITM építésgazdaságért is felelős államtitkára a legfontosabb kérdésnek azt nevezte, hogy a márciusi és május-júniusi elmaradt szerződéskötéseket az építőipar szereplői milyen mértékben és ütemben pótolják be.
Az adatok összegzéséből látszik, hogy ágazat V-alakú visszagyorsulását a megrendelői és kivitelezői oldalon is megjelenő bizalom teheti lehetővé. Ebben fontos szerepet játszhat a rozsdaövezeti vonatkozó kedvezményes áfa, melynek első szerződéseit már várhatóan egy hónapon belül aláírják, illetve az állami beruházásösztönző programok is.
Az Európai Bizottság konjunktúra indikátora (Economic Sentiment Indicator, ESI) szerint Magyarországon a gazdasági szereplők csupán átmeneti lassulásra, majd a gazdaság gyors stabilizálódására számítanak,
amelyben a várakozások alapján az egyik húzóágazat az építőipar lesz.
Horváth András, a Takarékbank vezető elemzője szerint más iparágakhoz képest a koronavírus miatt tavasztól életbe lépett korlátozások az építőipart alapvetően kevésbé érintették, a visszaesés mértéke a több ágazattal összehasonlítva továbbra sem drámai. Hozzátette: a jelentősebb volument képviselő üzleti és ipari célú beruházások az eredeti menetrend szerint zajlanak, és hosszan elhúzódó válság nélkül ebben nem is várható szerinte érdemi változás.
Régi kérdések, új válaszok a hídépítésben címmel tartott előadást Orosz Károly az A-Híd ügyvezető igazgatója a MAÚT konferenciáján.
A 2019-ben 35 milliárdos árbevételig jutott vállalat több mint 200 embernek ad munkát, az alvállalkozókkal együtt pedig több mint 800 munkavállalónak teremt lehetőséget.
Az ingatlanpiaci társaság felelős nagyvállalatként elkötelezett, hogy támogassa azokat a társadalmi programokat, amelyek a fiatalokat segítik a kulcskompetenciák megszerzésében.