Nyitott online szakmai konferenciára várják az érdeklődőket április 29-re.
A klímaváltozás által erősen érintett világban egyre fontosabb kérdések kerülnek terítékre a Magyar Út- és Vasútügyi Társaság (MAÚT) áprilisi innovációs fórumán. Most Környezetvédelem az út- és vasútfejlesztés témában rendezi meg a hazai építőipar két fontos alágazata meghatározó szervezetének konferenciáját, melyen egy 2020-ban megkezdett hagyományt ápolnak:
innovatív technológiákat és módszereket mutatnak be a szélesebb szakmai közvéleménynek.
A félnapos rendezvényen nem csupán felszólalnak, illetve előadásokat tartanak az ágazat vezető szervezeteinek képviselői, hanem a résztvevők számára lehetőséget nyújtanak a konzultációra is. A fórum célja, hogy mindig több oldalról is megvilágítsák a lehetséges ágazati alkalmazások, technológiák feltételeit, lehetőségeit, előnyeit, hátrányait. Az online fórumokon eddig már nagy érdeklődés körében konzultáltak számos más téma mellett, így például szó esett a BIM-ről (Building Information Management) vagy a híd- és szerkezetépítésről is.
Az április 29. csütörtök délelőtt megrendezésre kerülő konferenciát most Nyiri Szabolcs MAÚT-elnök és Dr. Fónagy János államtitkár megnyitói után
Dr. Áder János köztársasági elnök "Utak és vasutak a klímasemleges Magyarországért" címmel megtartott előadása követi majd.
Már a konferencia első órájában felszólal Nagy Róbert Attila, a NIF Nemzeti Infratsruktúra Fejlesztő Zrt. elnök-vezérigazgatója, Szilvai József Attila, a Magyar Közút Nonprofit Zrt. vezérigazgatója és Homolya Róbert MÁV elnök-vezérigazgató is. A számos jelentős szakmai és szakpolitikai nevet és kifejezetten aktuális témát tartalmazó program itt érhető el.
Az online eseményen a részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.
A Főmterv, az ÉKM, a KIM, a BME, a CÉH és a Market képviselői beszélgettek a podcast speciális adásában.