A SWIETELSKY munkájával felépült fővárosi Meininger Hotel a szakma legmagasabb elismerését kapta meg, mostantól ezt a helyszínen is emléktábla bizonyítja.
Ünnepélyes rendezvény keretében adták át a 2020-ban Építőipari Nívódíjat nyert Meininger Budapest Great Market Hall megbecsülését jelző emléktáblát a helyszínen a napokban. A budapesti belső IX. kerületben, a Corvinus Egyetem, a Központi Vásárcsarnok és a Duna közvetlen közelében elkészült és már jelentős ideje használatban is álló épületen az ágazat legrangosabb díját jelző tábla leleplezésére a járványhelyzet miatt került csak a júniusi hónapban sor.
A létesítmény a nívódíjat a középület, kereskedelmi és vendéglátóhely kategóriában kapta meg, a generálkivitelező a SWIETELSKY Magyarország Kft. volt, a terveket a Vadász és Társai Építőművész Kft. készítette el. A beruházó a Bedori Investment Kft., a kiemelt alvállalkozók pedig a KVCS Építőipari Kft., az Aluschlosser Kft. és a VILL-KORR Hungária Kft. voltak.
Az eklektikus, unikálisan budapesti környezetben felépült Meininger Hotelnek a díjat a laudáció szerint a különleges építészeti elemek (szabad tömegalakítás, a hullámzó homlokzat, a lépcsőző szintek, a környezettel való tudatos szembenállás, és a szoborszerű formálás) nagy gonddal, kiváló minőségben megvalósított kivitelezésért ítélték meg.
Az eseményen először Bálint Péter (a díj bírálóbizottságának elnökhelyettese) köszöntőjével kezdődött, aki röviden ismertette a nívódíjat és a pályázás, illetve a győztesek kiválasztásának folyamatát.
A SWIETELSKY részéről Medgyesy Bálint projektvezető szólalt fel: megköszönte az alvállalkozók munkáját, elmondta, örömmel dolgozott velük együtt és megjegyezte azt is, hogy nehéz volt csupán hármat közülük megemlíteni a hivatalos nívódíj listán (enniyre van a pályázónak lehetősége). Elmondta: azért esett választása a három (fentebb felsorolt) cégre, mert mind műszaki innovációval, innovatív gondolattal járultak hozzá a ház sikeres megépítéséhez.
A tervező stúdiót képviselő Ybl-díjas Vadász Bence építész kifejtette: 2011-ben nyerték el a ház tervezését, mely egy különleges épület, és így a munka kihívást jelentő nehéz feladat volt.
Egy eklektikus környezetben kellett elhelyezni az épületet, nem lehetett egyetlen stílushoz tervezni, így egy új megközelítéssel kellett a munkát végezni: tulajdonképpen egy szobrot, avagy organikus képződményt kellett létrehozni.
Elmondta: az épületre hatással volt a késő szecesszió és kora modern, valamint a brutalista és az organikus építészet is. Kifejtette még, hogy
legalább ekkora hatással bírt az épületre Medgyesy Bálint építésvezető precíz munkája.
Végül megköszönte Miklós Zoltán építésztársa munkáját, továbbá az alvállalkozóknak is köszönetet mondott.
Az esemény végének közeledtével leleplezték az épület bejáratánál a táblát, majd a rendezvényt állófogadás zárta.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.
A Főmterv, az ÉKM, a KIM, a BME, a CÉH és a Market képviselői beszélgettek a podcast speciális adásában.