A Karitáció Alapítvány immár több mint másfél évtizede megszervezett akciójában vett részt a délkelet-alföldi mélyépítő vállalat. A gyűjtésben húszezer tábla csokoládét kapnak a gyermekek az alapítvány önkénteseinek segítségével: ennek első felét már leszállították, a második tízezret pedig az első negyedév során osztják ki.
2008 óta minden évben, így a legutóbbi karácsonykor is megrendezték a Karitáció Alapítvány bohócdoktorai a csokigyűjtési akciójukat, melynek célja, hogy rászorulók, illetve beteg gyerekek juthassanak édességhez – derül ki a szegedma.hu cikkéből és a karitacio.hu összefoglalójából. A Csongrád-Csanád megyeszékhelyén írt lap Gere Anikó Mónika koordinátort idézve kiemeli: az alapítványnak országszerte 42 gyűjtőpontja volt, ennek a felét Szeged tette ki.
A megyében nemcsak Szeged jeleskedett az összesen 20 ezer táblányi csokoládét összegyűjtő akcióban: Szőregen, Algyőn, Sándorfalván, Hódmezővásárhelyen és Makón is gyűjtötték még az édességeket.
Olyan a Csongrádban is jelentős képviselettel bíró cégek is csatlakoztak a kezdeményezéshez, mint a Sole-Mizo Zrt. vagy az algyői központú mélyépítő, a Délút Kft., a vállalatok gyűjtőpontokat is biztosítottak az akcióhoz. Továbbá több iskola is részt vett a gyűjtésben: ez utóbbi a lap által idézett korodinátor szerint azért is fontos, mert a diákok aktív résztvevőként tanulják meg, hogy másokkal törődjenek.
A legutóbbi akció során összesen húszezer tábla csokit sikerült összegyűjteni – tízezerrel többet, mint 2020-ban.
Az adományok első felét a karácsonyi időszakban kapták meg a fiatalok. Így édességet szállítottak a szegedi gyermekklinikára, valamint a szentesi, a kecskeméti, a hódmezővásárhelyi és a makói kórházba is. Emellett az ópusztaszeri otthonba és az újszegedi Covid-osztályba is vittek még csokoládét – összesen 10 ezer táblányit. A következő 10 ezret az első negyedévben juttattják el az intézményekbe.
Projektvezetőjeként, több évtizedes tapasztalattal a háta mögött irányítja a veszprémi vár VEMÉV-SZER általi munkálatait Csehi Lóránt. A novemberi Hónap Mérnökét pályájáról, motivációiról és arról is kérdeztük, mi kell ahhoz, hogy valaki megtalálja a helyét építőmérnökként.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.