A felelős jövőépítő hozzáállást zászlójára tűző vállalatcsoport pozitív irányú mozgást szeretne elérni saját tevékenységével a teljes iparágban.
Az építőipar Magyarország egyik vezető ágazata: 375 ezer főt foglalkoztat és több mint tizedét adja az ország GDP-jének. Éppen ezért az, hogy mi is történik az iparágban, mindenki számára nagy jelentőséggel bír – emelik ki a KÉSZ Csoport Facebook-oldalán közéttett posztban. A fenntarthatóságot nem csupán környezetvédelmi, hanem társadalmi és gazdasági kontextusban is kezelő Cégcsoport (mint ahogy erről Metykó Tiborral és Gyenese Balázzsal, a cégcsoport vállalati kommunikációs igazgatójával és HR igazgatójával készített interjúnkban is olvashatnak) kiemelten fókuszál a területre
„A KÉSZ Csoportnak Magyarország egyik vezető építőipari vállalataként kulcsfontosságú szerepe van abban, hogy a gazdasági, társadalmi és környezeti szempontok egyre nagyobb hangsúlyt kapjanak a beruházások során és ne csak cégcsoportunk kultúrájába épüljenek be, hanem az iparágat is megreformálják idővel” – írják közösségi oldalukon.
A posztot részletes videóval együtt tették közzé, melyben nemcsak az építőipar és a fenntarthatóság kapcsolatát, hanem az iparági kihívásokat is bemutatják, mint ahogy azt is, hogy milyen szempontok figyelembevételével alkotják meg fenntarthatósági stratégiájukat.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.
A Főmterv, az ÉKM, a KIM, a BME, a CÉH és a Market képviselői beszélgettek a podcast speciális adásában.