A FIVOSZ azokat a mindennapi hősöket igyekszik megmutatni, akik fiatal koruk ellenére komoly értéket teremtenek mind pénzügyileg, mind társadalmilag.
A Fiatal Vállalkozók Hete keretén belül átadták az Év Fiatal Vállalkozója díjat - írta a hirado.hu. A most 14. alkalommal átadott elsimeréssel a Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége (FIVOSZ) minden évben azt a 18-40 év közötti vállalkozót tünteti ki, aki fiatal kora ellenére komoly értéket teremt pénzügyileg és társadalmilag egyaránt.
"Az Országos Fiatal Vállalkozói Díjjal a FIVOSZ azokat a mindennapi hősöket tudja vállalkozó nagykövetté nyilvánítani és a többiek számára megmutatni, akik fiatal koruk ellenére komoly értéket teremtenek mind pénzügyileg, mind társadalmilag"
- olvasható a hírben.
Az Országos Fiatal Vállalkozói Díjat 2022-ben Balázs Gábor és Sinkó Gergő, a Most-Épker csoport alapítói kapták. A két vezetővel korábban lapunk is interjúzott, az akkor 27 éves fiatalok cégét már az akkori beszélgetés alapján is innovatív szemléletű kkv-ként mutattuk be. Az alapítóinak két évvel ezelőtt a semmiből indulva sikerült megkapaszkodniuk az ágazatban úgy, hogy a 2018-as interjú idején közel 20 alkalmazottat és 60 állandó alvállalkozót foglalkoztattak, 400 millió forintos éves árbevétel mellett.
A díjhoz kapcsolódó méltatásban az olvasható, hogy a díjazottak által alapított cégek összesen több mint 3 milliárd forintos forgalommal zártak 2021-ben, jelenleg 64 főt foglalkoztatnak saját munkavállalóként. "Gábor és Gergő fiatal koruk ellenére egy hagyományos területen indították el vállalkozásukat, ahol kevés a fiatal és óriási a verseny, mert nagy halak vannak jelen, így az érvényesülés számukra igazi kihívás" - áll a jellemzésben. Az összegzés hangsúlyozza, a munkát innovatív módon kezdték el, és ennek köszönhetően sok munkával, gyorsan növekedtek, az indulás óta megharmincszorozták árbevételüket.
Külön hangsúlyozzák a két vezető társadalmi szerepvállalását, amely már nagyvállalati szinten működik.
Egy saját oktatási rendszert dolgoztak ki, amivel csökkenteni kívánják a beáramló külföldi vendégmunkások számát, és előtérbe helyezik a hazai ki nem használt munkaerőt, ez által a megtermelt jövedelmet az országon belül tartva.
Támogatnak gyermekotthonokat, illetve sajátos nevelési igényű gyermekeknek vásárolnak készségfejlesztő játékokat.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.
A Főmterv, az ÉKM, a KIM, a BME, a CÉH és a Market képviselői beszélgettek a podcast speciális adásában.