A legnevesebb hazai szakágazati rendezvényen a mélyépítési verseny főtámogatója a SWIETELSKY Magyarország Kft., a magasépítési versenyé pedig a Merkbau Zrt. volt. A Leier Hungária Kft. is szponzorálta a magasépítőket, valamint a kőműves és hidegburkoló szakmát, a Terrán Tetőcserép Gyártó Kft. pedig elsősorban az építészet szakmacsoportban, az ácsok munkájához biztosított terméket támogatás gyanánt.
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) 2008 óta rendezi meg a Szakma kiváló tanulója versenyt és az Országos szakmai tanulmányi versenyt, ezek országos döntője a budapesti Szakma Sztár Fesztivál, amelyen idén 54 szakma majdnem 200 versenyzője mutatkozott be. A versenyek mellett látványos, élményszerű programokkal és agrárszakmai bemutatókkal népszerűsítették a szakmatanulást a budapesti Hungexpón.
Az építőipari szakmák is nagy erőkkel képviseltették magukat a Szakma Sztáron, így a háromnapos esemény második és harmadik napjára is fotóst küldtünk, hogy megörökítse a versenyt és a díjátadót. A Szakma Sztár esemény megnyitóján április 26-án Orbán Viktor miniszterelnök is részt vett, aki hangsúlyozta: minden tíz általános iskolát befejező tanulóból hat a szakképzésben folytatja tanulmányait, a legnépszerűbb iskolatípus pedig a technikum.
Kiemelte: a duális képzés bevezetése is hasznosnak bizonyult, mind a vállalkozások, mind pedig az ország összteljesítménye, a gazdasági növekedés szempontjából.
A SWIETELSKY Magyarország Kft. segítségével a mélyépítési verseny menetén keresztül be tudjuk mutatni, hogy hogyan mérték össze magukat a diákok. Mint Zóka József HR vezetőtől megtudtuk, az ilyen típusú képzésben részt vevő diákok létszáma szerte az országban folyamatosan nő, így idén volt az első év, amikor az iparkamara ebben a szakágban is megrendezte a versenyt.
A három fordulós szakmai összecsapás első része egy írásbeli feladatsor megoldásából álló forduló volt (melyen 5 iskolából 60 diák nevezett), a legjobb 7 versenyzőt hívták be a középdöntőbe, melyet a Győri SZC Hild József Építőipari Technikumban rendeztek meg. Itt gyakorlati és szóbeli feladatokat kellett megoldaniuk a versenyzőknek, így többek között
Innen a (mélyépítőknél a legjobb 3 versenyző került be a döntőbe, magára a Szakma Sztár Fesztiválra, ahol egy összetett gyakorlati feladatot végeztek el a döntősök, ennek alapján dőlt el a helyezési sorrend.
Építészet szakmacsoport mélyépítő technikus kategóriában:
Építészet szakmacsoport magasépítő technikus kategóriában:
A döntő végén ünnepélyes gálaátadót tartottak, majd a mélyépítők és a magasépítők teljesítményét külön-külön is értékelték értékes díjakkal a cégek. A mélyépítő versenyzők díjait Zóka József adta át, a SWIETELSKY Magyarország Kft.-t képviselve.
A szerdai záróeseményen többek között Feldmann Zsolt, az agrárminisztérium államtitkára tartott beszédet, miután átadták a nyertes és helyezett csapatok díjait. Az államtitkár köszöntőjében a nyitottság jelentőségét hangsúlyozta, erre ugyanis nemcsak a pályaválasztás előtt állóknak és a szakmát tanulóknak van szükségük, hanem a sikerre törekvő cégeknek is. Parragh László, az MKIK elnöke pedig azt üdvözölte, hogy a versenyszféra érdeklődését is felkeltette a rendezvény, hiszen annak megrendezéséhez több száz cég járult hozzá. A kamaravezető a diákok családjainak és tanárainak is megköszönte a támogatást, hangsúlyozva, hogy a tudásba fektetett idő és energia mindig meghozza a sikert.
A Szakma Sztár verseny mélyépítési részének főtámogatója a SWIETELSKY Magyarország Kft., a magasépítési versenyé pedig a Merkbau Zrt. volt. A Leier Hungária Kft. a kőműves és hidegburkoló, valamint a magasépítő technikus szakmát támogatta termékekkel (tégla, térkő, szegélykő), valamint ajándékcsomagokkal, illetve az első három-három helyezettet pénzjutalommal is. A Terrán Tetőcserép Gyártó Kft. pedig elsősorban az építészet szakmacsoportban, az ácsok munkájához biztosított terméket támogatás gyanánt.
A rendezvény hiánypótló céllal átfogóan kezeli az építésügyi, stratégiai, innovációs és digitalizációs területeket.
A Duna kis vízszintjének trendszerű szabályozása az éghajlatváltozás vízügyi kihívásai, az elavult technológia korszerűsítése egyaránt sürgetővé tette – többek között - egy új szivattyútelep építését Budapesten a Kvassay-vízlépcsőnél.