Nyílt tervpályázatra várják az építészeket, 2024 márciusában hirdetnek eredményt.
Hamarosan eldől, ki tervezi a Károli Gáspár Református Egyetem új kampuszát a fővárosi IX. kerületben a Markusovszky téren – derül ki a Magyarországi Református Egyház zsinatának kommunikációs közleményéből. Az épületek a jogász, illetve a pszichológia képzések helyszínéül szolgálnak majd a Ferencvárosban.
A Református Egyetemváros Kft. kiírásán bármelyik magyar építész elindulhat, továbbá pályázhatnak az Európai Unió tagállamaiból is.
A szakmai zsűri elnöke Lánszki Regő, az Építési és Közlekedési Minisztérium építészeti államtitkára, országos főépítész; a társelnök pedig Fürjes Balázs. A zsűri munkájában a református egyház által felkért más szakértőkön túl részt vesz Szalay Tihamér, a Magyar Építész Kamara alelnöke, Baranyi Krisztina ferencvárosi polgármester, valamint Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere jelölésére Erő Zoltán, a főváros főépítésze is.
A Kálvin tér és a Ráday utca térségében lévő, már eddig is a református egyetem épületeivel bíró városrészben megvalósuló egyetemépítés egyben városfejlesztő beruházásnak is számít. Általa erősödik Ferencváros egyetemvárosi szerepe, illetve rendezettebb, zöldebb lesz a Markusovszky tér, valamint a Kinizsi utca érintett szakasza.
A kormány 2023 nyarán döntött úgy, hogy támogatja a Magyarországi Református Egyház fenntartásában működő Károli Gáspár Református Egyetem új kampuszának megépítését.
A beruházás célja, hogy a hallgatói létszám tekintetében is dinamikusan fejlődő, viszont jelenleg széttagoltan operáló felsőoktatási intézmény helyett egységes református egyetemváros jöjjön létre.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.
A Főmterv, az ÉKM, a KIM, a BME, a CÉH és a Market képviselői beszélgettek a podcast speciális adásában.