Kiemelt hangsúllyal kezelik az épületek fenntarthatóságát, ezért léptek be a Magyar Környezettudatos Építés Egyesületébe.
Az Óbuda Group nemrég csatlakozott a Magyar Környezettudatos Építés Egyesületének (Hungary Green Building Council - HuGBC) tagjaihoz – derül ki a lapunkhoz eljuttatott közleményből. Mint írják, céljuk, hogy tovább erősítsék a fenntartható építés iránti elköteleződésüket, emellett a szervezet és az Óbuda Group fenntarthatósági csapata közösen hatást fejtsenek ki és befolyással bírjanak a jelen és a jövő környezettudatos építésére, és további együttműködési lehetőségeken is dolgozhassanak. A szervezetbe való felvételnek előfeltétele egy tagfelvételi eljárásban való részvétel.
Hangsúlyozzák: az Óbuda Group nemcsak elhivatott támogatója a fenntartható építésnek, de aktívan szerepet vállal a magyarországi zöld minősítések számának növelésében. Több mint 10 éve működő fenntarthatósági csapatuk közel 80 meghatározó nagyberuházást segített hozzá LEED, BREEAM vagy WELL minősítésékhez, köztük található
„A HuGBC Magyarországon egyedülálló szerepet tölt be az építőipart érintő zöld átállásban. Az egyesület kiváló szakemberek és a fenntarthatóság iránt elkötelezett vállalatok együttműködésével olyan pozitív hatást tud kifejteni hazánkban, amelyre az egyes szereplők külön-külön nem lennének képesek. Abban bízunk, hogy az Óbuda Group ehhez a szakmai közösséghez csatlakozva még inkább hozzá tud majd járulni azokhoz a fenntarthatósági célokhoz, amelyek az építőipar klímasemlegessé tételéhez vezetnek, és amelyeket ezidáig önállóan, a saját projektjein volt csupán lehetősége megvalósítani”
– mondta Herényi Barnabás, az Óbuda Group fenntarthatósági csapatának vezetője.
„Nagy örömünkre szolgál, hogy az Óbuda Group csatlakozott a HuGBC-hez. Az ő szakértelmük és tapasztalatuk jelentős hozzáadott értéket képvisel a szervezetünk számára. Bízunk benne, hogy közösen további eredményeket érhetünk el a fenntarthatóság terén, és hozzájárulhatunk ahhoz, hogy Magyarország épített környezete zöldebb és élhetőbb legyen” – mondta Szarvas Gábor, a HuGBC elnöke.
További információ az Óbuda Group fenntarthatósági tevékenységéről itt érhető el.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.
A Főmterv, az ÉKM, a KIM, a BME, a CÉH és a Market képviselői beszélgettek a podcast speciális adásában.