Visontán indulhat el egy összetett fejlesztés.
Eredményesen lezárult a Mátrai Erőműbe tervezett kombinált ciklusú gázturbinás erőmű (CCGT) megvalósítására kiírt tender, a győztessel megkötik a megállapodást, így az utolsó szénerőmű is megszűnik Magyarországon - jelentette be az energiaügyi miniszter a Magyar Hidrogéntechnológiai Szövetség budapesti konferenciáján csütörtökön.
Lantos Csaba az eseményen felidézte:
a kormány három kombinált ciklusú gázturbinás erőmű építéséről döntött, ezek közül az elsőként a Mátrai Erőmű visontai telephelyén készülő létesítmény tenderén hirdetnek győztest. A pályázatot úgy írták ki, hogy a kazánok tudjanak 30 százalékban hidrogénnel működni
- hívta fel a figyelmet.
Az energiaügyi miniszter úgy fogalmazott: mindent megtesznek a zöld átállás érdekében, de a realitás az, hogy a következő 20-25 évben szükség lesz gyorsan működésbe hozható nagy teljesítményű erőművekre, amelyekkel a villamosenergia-rendszer egyensúlya fenntartható.
Áldott Zoltán, a Mol felügyelő bizottságának elnöke kifejtette: a hidrogéngazdaságnak fontos szerepe lehet a zöld átmenetben és az európai versenyképesség javításában is. A technológia ugyanakkor még gyerekcipőben jár, az áttöréshez iparági ösztönzőkre, rugalmasságra, valamint egyszerűsített, a regionális sajátosságokat is figyelembe vevő szabályozásra van szükség. Hozzátette azt is, hogy a zöld hidrogén mellett az alacsony széd-dioxid-kibocsátású hidrogén minden formáját támogatni kell.
Utánajártunk, hogyan születettek meg az ÉVOSZ Médiatagozatának tavaly első alkalommal kiosztott Építőipari Marketingkommunikációs díjaival járó művészi alkotások.
Már a 2007 előtti ingatlanok felújítására is lehet pályázni.