2025.04.19, Szombat
Világszínvonalú szakértelem jellemzi a KÉSZ Csoport által Erdélyben felépített építőipari gyárat
Fotó: KÉSZ Csoport

Világszínvonalú szakértelem jellemzi a KÉSZ Csoport által Erdélyben felépített építőipari gyárat

magyarepitok.hu

2025.04.17. 11:12 - Hegedűs Gergely

A Knauf Insulation dicsőszentmártoni üzeme a vállalat legfejlettebb közép- és kelet-európai technológiai egységeként jött létre.

Hirdetés

A KÉSZ Románia, a KÉSZ Csoport leányvállalata, befejezte a Knauf Insulation legújabb gyárának kivitelezését a Maros megyei Dicsőszentmártonban. A projekt az ipari innovációt, a fenntarthatóságot és a fejlett mérnöki megoldásokat képviseli – olvasható a KÉSZ Csoport lapunknak eljuttatott közleményében. Hangsúlyozzák, fővállalkozóként, a KÉSZ Románia szorosan együttműködött a Knauf Insulation és az érdekelt felek képviselőivel a létesítmény megvalósításában, biztosítva, hogy az megfeleljen a legmagasabb minőségi és hatékonysági követelményeknek.

A közleményből kiderül, a Knauf Csoporthoz tartozó Knauf Insulation több mint 140 millió eurót fektetett a legmodernebb gyártóüzem megvalósításába, amely világszínvonalú szakértelmet egyesít, így a dicsőszentmártoni üzem a vállalat legfejlettebb közép- és kelet-európai technológiai egysége lett.


Évi mintegy 75 000 tonna üveg-ásványgyapot a létesítmény kapacitása

Az építkezés 2023 elején kezdődött, és aprólékos/pontos ütemtervet követett, hogy az alapkőletételtől a befejezésig zökkenőmentes legyen a kivitelezés. A termelés hivatalosan idén indult el, a létesítmény kapacitása évi mintegy 75 000 tonna üveg-ásványgyapot, ami kielégíti a növekvő romániai és a régióbeli keresletet. A jobb szállítási idők mellett, a Knauf Insulation ügyfelei az ECOSE Technology® technológiával gyártott innovatív üveg-ásványgyapot megoldások széles választékából is rendelhetnek.

A létesítmény fejlett technológiákat alkalmaz, és a fenntarthatóságot helyezi előtérbe, beleértve a légszűrő rendszereket és a gyártási folyamatokat, amelyek akár 80%-ban újrahasznosított üveget használnak fel a környezeti hatások csökkentése érdekében.


A digitális projektmenedzsment rendszernek rengeteg hozadéka volt

Az összegzésben kiemelik, a projekt integrált tervezési és kivitelezési (Design and Build) megközelítéssel valósult meg, így a KÉSZ Románia felügyelte mind a tervezési, mind a kivitelezési fázist, biztosítva a koherens és adaptív folyamatot a kezdeti koncepciótól a végső kivitelezésig. Ez a módszer elősegítette a költséghatékonyságot és lehetővé tette a változó projektkövetelményekre való rugalmas reagálást, ami biztosította az átgondolt kivitelezést és a magas színvonalú végeredményt.

Arra is kitértek, hogy a KÉSZ Románia a projekt során fejlett digitális projektmenedzsment rendszert alkalmazott, amely lehetővé tette a valós idejű koordinációt, a munkálatok, az ütemezés és az erőforrás-elosztás pontos nyomon követését. Ez a megközelítés kulcsszerepet játszott a működési hatékonyság fenntartásában és a projekt sikeres, határidőn belüli befejezésében.


Pontos tervezésre és gondos koordinációra volt szükség

A komplex beruházás teljes időtartama alatt a KÉSZ Románia különös figyelmet fordított a partnerekkel való zökkenőmentes koordinációra, valamint a szigorú biztonsági és környezetvédelmi előírások betartására.

A beszámoló arra is felhívta a figyelmet, hogy egy ilyen összetett projekt irányítása pontos tervezést és gondos koordinációt igényelt. „A vállalat megközelítése, amely a gyakorlatiasságra, a részletekre való gondos odafigyelésre és a operatív hatékonyságra helyezi a hangsúlyt, biztosította a nemzetközi szabványoknak megfelelő, magas színvonalú eredményt, miközben az ökológiai felelősségvállalásról is tanúbizonyságot tett, és ennek a jelentős ipari projektnek a sikeres megvalósításában tetőzött” – áll a közleményben.


Megerősíti a térség jelentőségét az európai szigetelőanyag-piacon

A gyár technológiai jelentőségén és ipari hatásán túl várhatóan több mint 100 helyi munkahelyet teremt, erősítve a régió gazdaságát és hozzájárulva annak fejlődéséhez. Ennek a létesítménynek a jelenléte Dicsőszentmártonban megerősíti a térség jelentőségét az európai szigetelőanyag-piacon, és ösztönzi a jövőbeli növekedést.

Zárásként a közleményben úgy összegeznek, a KÉSZ Románia méltán büszke arra, hogy hozzájárulhatott ehhez az innovatív projekthez, és a Knauf Insulation-nal kéz a kézben együttműködve támogatta a fejlődést és a fenntarthatóság közös jövőképét. „Ez az eredmény alátámasztja elkötelezettségünket, hogy megbízható megoldásokat kínáljunk az ipari beruházások területén, miközben minden egyes projekt során folyamatosan tanulunk és fejlődünk. A Knauf Insulation új dicsőszentmártoni üzeme volt az egyik legösszetettebb ipari projekt, amelyet a KÉSZ Románia eddig kivitelezett, és amely megalapozza a még ambiciózusabb törekvéseket” – zárul a beszámoló.

Iparági hírekErdélyKÉSZ CsoportKÉSZ RomániaKnauf Insulation Kft.szigetelésépítőipari gyártók

Hírlevél

Hirdetés