Az Ős-Dráva program költségvetése a következő négy évben 23 milliárd forint, melynek csaknem felét vízgazdálkodásra fordítják. Kiemelkedő forrásösszeg irányul még a halgazdálkodásra és az agrárgazdaságra is.
A Kormány az 1321/2016. (VII. 1.) Korm. határozatában adta ki az Ős-Dráva nemzeti programmal összefüggő feladatokra és azok finanszírozására vonatkozó új utasításait.
A 2010-ben indult Ős-Dráva Program egy komplex vidékfejlesztési stratégia, mely Baranya és Somogy megye déli részére irányul. Természeti, társadalmi és gazdasági szférát egyaránt érintő fejlesztéseket valósítanak meg benne, a hosszú távú fejlődés érdekeit szem előtt tartva. Alappillérei a vízrendezés, a tájhasználat-váltás és tájtagolás, az állattenyésztés, a feldolgozás, gazdaságfejlesztés, megújuló energia, a turizmus, a humánerőforrás-fejlesztés és az egységes projektmenedzsment.
A július elsején kiadott kormányhatározat alapján 2016-tól 2020-ig a programban megvalósuló fejlesztések összesen 43 települést érintenek, s mintegy 23 milliárd forintból valósulnak meg.
Az Ős-Dráva nemzeti program keretében megvalósítandó feladatok a finanszírozás szempontjából három csoportba sorolhatók.
1. A közvetlenül európai uniós társfinanszírozású programokból megvalósítandó feladatok közé tartozik:
2. Az európai uniós társfinanszírozású programokból előnyben részesítendő feladatok a következők:
3. A hazai forrásból finanszírozható fejlesztések – 1 milliárd 390 millió forint összértékben:
A 600 milliárd forintnyi tőkeforrást biztosító Baross Gábor Tőkeprogram a beruházási aktivitás növeléséhez, az energiahatékonyság javításához, zöld fejlesztések megvalósításához járul hozzá.
A 30 milliárd forintos beruházásban a körforgásos gazdaság európai innovációs- és kutatóközpontját hozzák létre, közel 20 ezer négyzetméteren.