A magyar Homatech leendő üzemében évente 30 ezer tonna autógumi-hulladékot dolgoznak fel. A keletkező gáz az üzem energiaellátását adja, a 10-12 ezer tonna ipari szenet, a 12 ezer tonna olajat és az 5-6 ezer tonna acélt értékesítik.
Gumihulladék-feldolgozó üzemet épít a Homatech Recycling Zrt. 16 milliárd forintból Kaposváron. A beruházást Szita Károly (Fidesz-KDNP) polgármester jelentette be a Somogy megyei városban.
A politikus úgy fogalmazott, 2018-ra olyan világszínvonalú, környezetbarát technológia mintaüzeme létesül a városban, amely Kaposvárt a környezetvédelem és az újrahasznosítás élvonalába helyezi.
István Gábor, a magyar tulajdonú vállalat vezérigazgatója azt mondta, a tervek szerint a félszáz embert foglalkoztató üzemben évente 30 ezer tonna autógumi-hulladék hasznosítását tervezik hőbontásos módszerrel. Az így nyert gázt az üzem energiaellátásához használják fel, a 10-12 ezer tonna ipari szenet, a 12 ezer tonna olajat és az 5-6 ezer tonna acélt értékesítik.
A több tízmillió eurós projektet a kormány nemzetgazdasági szempontból kiemelt beruházásnak minősítette. A Napi.hu korábban azt írta, a beruházás éves szinten nagyságrendileg 100 milliós helyi adót fizet a befogadó önkormányzatnak.
A fejlesztést eredetileg Százhalombatta mellé tervezték, de a helyi lakosság elutasította az ötletet. Sajtóhírek szerint az ottaniak attól tartottak, hogy a feldolgozóüzemben keletkező szagot a településük felé fújná a szél.
Tizennégy utca, több mint 21 800 négyzetméternyi útfelülete, 6435 négyzetméternyi járda újul meg és 120 új parkolóhely is épül két projektben a jövő év végéig a Duna mentén fekvő Gönyűn. Ez a település eddigi történetének legnagyobb önerőből megvalósított beruházása.
Az Eötvös Lorand Tudományegyetem (ELTE) a Bölcsészettudományi Karának otthont adó Trefort kert Campus hat-, valamint a Puskin utcában két helyszínen lévő, három épületegységének energetikai felújítására írt ki az intézmény feltételes közbeszerzési pályázatot.