A Hídépítők Egyesületének csapatát, az A-HÍDragon-t 2011 óta támogatja az A-Híd Zrt.
Az A-Híd néhány kollégája először 2010-ben szállt sárkányhajóba, s az év augusztusában már meg is mérettette magát a Szegeden megrendezésre került Sárkányhajó Világbajnokság céges amatőr futamában. 2011-ben a Hídépítők Egyesületének szakosztályaként hivatalosan is megkezdte versenyzését az A-HÍDragon névre keresztelt sárkányhajó csapat. Az azóta eltelt 7 évben igazi amatőr versenycsapattá váltak, rendszeresen vesznek részt hazai versenyeken, sőt, néhány csapattag több nemzetközi világversenyen is sikeresen szerepelt.
Az elmúlt években végzett kemény téli és nyári felkészülést követően elérkezett a pillanat, hogy a nemzetközi mezőny klub kategóriájában is vízre szálljon az A-HÍDragon: idén július 6. és 9. között Szegeden, a Maty-ér evezőspályáján rendezték az ECA Nemzetközi és Klub Sárkányhajó Európa-bajnokságot, ahol 9 nemzet képviseltette magát. A legnagyobb mezőnnyel a magyar csapatok érkeztek.
Az A-HÍDragon 200, 500 és 2000 méteres távokon indított hajót női, férfi és vegyes csapattal egyaránt. Bár a legtöbb futamban csak a középdöntőig sikerült eljutni, a masters, azaz 40 év feletti női 10-es hajó 2000 méteren nagyon szoros küzdelemben ezüstérmet szerzett. A négynapos rendezvényen számos magyar klubcsapat ért el szép eredményeket, és a magyar válogatottnak is bőven kijutott az érmekből: a végeredményük 8 arany-, 6 ezüst- és 8 bronzérem.
A héjazat megválasztásakor fontos szempont lehet a tetőcserepek súlya. A több mint száz éves Terrán Synus betoncserepe könnyű, mégis szerkezetében ellenálló, erős.
A pandémia egyik hozadéka, hogy a korábban Magyarországon elenyésző, de sokak által vágyott home office jelentősen elterjedtebb és elfogadottabb lett. Nemcsak a klímaváltozás, hanem otthonunk funkcióbővülése is szerepet játszhat abban, hogy egyre fontosabb kérdés az energiahatékonyság. A megújuló energiaforrások iránt nagy az érdeklődés, a Terrán a szakemberek tudásanyaggal történő segítése mellett saját megoldást is kínál a zöldenergia-termelésre a Generon napelemes tetőcseréppel.