Nyári magazinunkban megvizsgáljuk, milyen válaszokat tud adni az ágazat a megrendelések átmeneti visszaesésére, de természetesen a legizgalmasabb projekteket is bemutatjuk.
Tavaszi számunkban bemutattuk, az ágazat remekül helytállt, és képes volt kezelni a koronavírus okozta első sokkhatást. A gazdasági hatások azonban csak lassabban jelentkeznek, a számok alapján most mind a megrendelői, mind a kivitelezői oldal rázós időszak elé néz.
Ugyanakkor mindkét oldallal napi operatív kapcsolatban állva látjuk, hogy az iparágban egyszerre van jelen a bizonytalanság és a lelkes bizakodás. Így egyértelműen nem jelenthető ki, sem az, hogy az építőipar bajban lenne, mint ahogyan az sem, hogy töretlen az optimizmus.
A legjobb amit tehetünk, ha felkészülünk a hullámvasút üzemmódjára, és egy esetleges visszafogottabb időszakra is kikészítjük a receptet. Mire gondolunk? Az átmenetileg lecsökkenő megrendelések holtidejét kihasználva, az ágazatnak történelmi esélye lehet, hogy az erősségei megtartása mellett a gyengeségeit rendszer szinten felszámolja. Többek közt a generációváltás, az informatikai és technológiai fejlesztések, a szervezeti háttér megerősítése és a szakképzés áldatlan állapotainak a felszámolása mind olyan terület, amire érdemes erőt áldozni egy ilyen időszakban.
A nyári magazinunkban ennek megfelelően részletesen beszámolunk a megújuló szakképzési rendszer legfőbb elemeiről, de emellett természetesen a legizgalmasabb projekteket is bemutatjuk a fotógalériák és a főszereplők segítségével.
Az újságot a Lapker országos hálózatának újságárusainál meg tudja vásárolni.
Emellett meg is rendelheti az alábbi feltételek mellett:
Az éves előfizetés ára 3.800 Ft + 1.575 Ft postaköltség. (Az árak az 5%-os áfát tartalmazzák.)
A megrendeléséhez visszaigazoló e-mail-ben díjbekérőt küldünk. Kérjük, ez alapján utalja át az előfizetés díját! Amint regisztráljuk a befizetést, levélpostai küldeményként feladjuk a számlával együtt az Ön által megadott szállítási címre.
Adatait kizárólag az Ön előfizetésével kapcsolatos ügyintézéshez használjuk fel.
Egy év alatt 5,0, az előző hónaphoz képest 12,1 százalékkal nőtt az építőipari termelés a KSH adatai szerint.
Az ÉPÍTŐ-5 program célja a kkv-k technológiai fejlesztéseinek, gépbeszerzéseinek, újraiparosítási célt szolgáló beruházásainak finanszírozása.
Az idei 4000 milliárd forintos forgalmával is húzóágazat maradt az építőipar, mely az ÉVOSZ elnöke szerint máris érzékeli a lakásáfa visszacsökkentését.