A könnyűszerkezetes házak betonalapra épültek, önfenntartók, és megújuló energiát hasznosító technológiákat alkalmaznak.
2022-ben költözhettek be a büntetés-végrehajtási szervezet kollégái abba a budapesti lakóparkba, amely a büntetés-végrehajtási szervezet és a Belügyminisztérium Társadalmi Esélyteremtési Főigazgatóság (BM TEF) együttműködésének eredményeként két ütemben valósult meg 2021-2022 között – derült ki a lapunkhoz eljuttatott beszámolóból. A 17 könnyűszerkezetes házból álló lakópark a korszerűség és energiahatékonyság jegyében épült meg a 10. kerületben.
Az építkezés során a büntetés-végrehajtási szervezet a fogvatartotti munkaerőt is bevonva, a BME TEF Házgyár-programjával karöltve valósította meg a projektet. A fogvatartottak több ezer munkaórával járultak hozzá az épületek felépítéséhez.
A Bv. Holding Kft. és a Nostra Kft. irányításával felépített lakóépületek belső kialakítása a praktikum, a kényelem és a modernitás jegyében történt. A tágas amerikai konyhás nappalik és a gondosan elrendezett szobák mellett az ingatlanok igényes burkolataikkal és világos helyiségeikkel szolgálják ki a napi használatot.
Az ingatlanok energiahatékonyságára kiemelt figyelmet fordítottak a BM TEF Házgyár-programjának köszönhetően. A könnyűszerkezetes házak betonalapra épültek, önfenntartók, és megújuló energiát hasznosító technológiákat alkalmaznak. Minden egyes ház napelemekkel felszerelt, és a második ütemben megépült hat ingatlan hőszivattyús rendszerekkel is rendelkezik, biztosítva a fenntartható és olcsó energiát.
Az új szolgálati lakóparkot célzottan zöldövezetbe tervezték, és közlekedési szempontból frekventált helyen található. Közel fekszik az oktatási intézményekhez, bevásárlóközpontokhoz és üzletekhez, ideális környezetet biztosítva mind a párok, mind a kisgyermekes családok számára. A kezdeményezés eredményeként a lakóparkban 25 felnőtt és 25 gyermek talált új otthonra.
A lapunkhoz eljuttatott összegzés hangsúlyozza, a büntetés-végrehajtási szervezet számára nem csak a munkatársak hatékony munkavégzése a fontos, hanem az is, hogy otthonaik modernek és fenntarthatóak legyenek. „Az új lakópark nem csupán egy beruházás, hanem a szervezet elkötelezettségét is kifejezi a környezettudatosság, az energiahatékonyság és a munkatársak jólétének elősegítése iránt” – zárul a beszámoló.
Nemzeti függetlenségünk egyik legfontosabb szimbóluma, a Magyar Tudományos Akadémia székháza hatalmas átalakuláson esik át. A Fejér-B.Á.L.- ÉPKAR Zrt.-Vitruvius Kft. hármas konzorciumi fővállalkozásában zajló kivitelezésen már több fontos munkafázist sikerült lezárni.
Az akkumulátorcella-gyár épülete elkészült, jelenleg az épületgépészeti és villamossági szerelések zajlanak.