A Magyar Építő által kivitelezett épület is bekerült az Építészeti Nívódíj győztesei közé.
Átadták a 2016-os Építészeti Nívódíj győzteseinek járó díjakat a FUGA Budapesti Építészeti Központban.
Az idei versenyben megszűntek a kategóriák, így a főváros területén kivitelezett öt legjobb alkotást egyetlen kategóriában választotta ki a Budapesti Építész Kamara.
A győztesek:
A győztesekről további részletek itt érhetőek el.
A Benczúr László vezette és Balázs Mihály, Hőnich Richárd, Lévai Tamás, Masznyik Csaba, Somogyi Krisztina és Winkler Barnabás alkotta zsűri a 400 ezer forintos pénzjutalommal együtt adta át a díjakat. Két pályaművet, egy Hűvösvölgyben megépült villát és az Ordas utcában lévő nagyszabású villaépületet elismerő oklevélben részesítettek.
A létszám csökkent, a minőség nőtt
A kiíró Budapesti Építész Kamara a honlapján hangsúlyozta, a díj olyan munkákra kívánja irányítani a figyelmet, amelyeknek építészeti kvalitása kiemelkedő és a megbízók és a használók számára is egyértelműen pozitív hatású. Ebből adódóan a 2016. évben meghirdetett pályázatra is kizárólag megvalósult alkotásokkal, 2012. január 1. és 2015. december 31. között épült, jogerős használati engedéllyel rendelkező, Budapest területén kivitelezett munkákkal lehetett pályázni.
A kategóriák azért szűntek meg, mert a zsűri minden tagja egyetértett abban, hogy az építészeti minőség kiválasztása a legfőbb szempont, ebben a kategóriáknak való megfelelés másodlagos és nehezítő tényező. A 2016-os pályázatra 21 alkotást neveztek, a tavalyi évhez képest a beadott pályaművek száma alacsonyabb, de a munkák minősége magas volt.
A díjazott pályamunkákban az építészeti, esztétikai minőségen túl az innovatív szemléletet, az épített környezet és a használói közösség iránti empátiát és a gazdaságosságot is értékelte a zsűri. Az épület látogatások során megerősítést nyert, hogy a kiemelkedő alkotások a megbízó és az építész harmonikus együttműködését feltételezik.
A WEST HUNGÁRIA BAU Kft. vezetőségének tagjai maguk is végig járták a szamárlétrát, így pontosan tudják, milyen háttérre van szükség a gyors és profi szakmai munkához. Ennek a csapatnak a tagjaként Dénes Balázs műszaki előkészítőként kezdett dolgozni az akkoriban még regionális vállalatnál, ma pedig már tulajdonosként tekintette át a kedvünkért a magyar magasépítés zászlóshajója működésének legizgalmasabb részleteit.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.