A központi betegellátó húszezer négyzetméternyi új területével az összes klinika kiszolgálásában szerepet játszik az Üllői úton levő tömbben.
A Korányi projekt első, európai uniós fázisának végére érve záróünnepséget tartottak a Semmelweis Egyetemen Budapesten. Szél Ágoston rektor a csütörtöki eseményen kiemelte, hogy az EU által több mint 8 milliárd forinttal támogatott beruházás keretében az egyetem külső klinikai tömbjének (KKT) közepén húszezer négyzetméteres, nyolcszintes központi betegellátó épület épült fel.
Szász Károly, a Semmelweis Egyetem kancellárja kiemelte: a projekt első szakaszának teljes költsége 10,5 milliárd forint volt, a 8,1 milliárd forint uniós forrás 2,4 milliárd forint saját egyetemi és fenntartói forrással is kiegészült. Az egyetem a támogatási szerződésben vállalt minden kötelezettségét teljesítette, megtörtént az EU felé az elszámolás, és rendelkezik a szükséges működési, használatba vételi és ÁNTSZ-engedélyekkel.
A korszerű, 21. századi elvárásoknak megfelelő új központi betegellátó épületben működik:
A projekt keretében felújított területeken működnek a II. Sz. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika ambulanciái, és itt kapott helyet a várandósok ultrahangvizsgálata, valamint a Perinatális Intenzív Centrum. A külső klinikai tömbben működő klinikákat modern folyosórendszer köti össze az új épülettel.
A Korányi projekt keretében nemcsak az épület, hanem a műszerek és a berendezések is megújultak. Egyebek mellett új MR és CT berendezést is üzembe állítottak, továbbá jól felszerelt, modern műtőblokk jött létre az ortopédiának, és új sürgősségi fogadóhellyel gazdagodott az egyetem legmodernebb betegellátó részlege.
Palkovics László, az Emberi Erőforrások Minisztériumának oktatásért felelős államtitkára köszöntőjében hangsúlyozta: a projekt folytatását az egyetem jövőjét meghatározó hosszú távú stratégiai terv, a Semmelweis XXI-nek megfelelően tervezik, amelyet első olvasatban már tárgyalt a kormány és a stratégiai kabinet. A terv lényegi elemei az elméleti kutatások és képzések fejlesztésével, a gyakorlati képzésen belül az egyetem klinikai és kórházi hátterének fejlesztésével, valamint a hallgatói ügyekkel kapcsolatosak.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.
A 100 éves gyárat ellátó rendszer jövő márciusban lép működésbe.